captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kauno architektūra įkvėpė kurti papuošalus iš betono

Kauno centrinis paštas – vienas iš tarpukario modernizmo pastatų, į kurį pažvelgus atidžiau galima išvysti tautiškumo detales – tradicinius audėjų raštus. Tokiu atidžiu žvilgsniu laikinąją sostinę pastaruoju metu tyrinėja architektė Ligita Ažukaitė-Lileikė ir papuošalų kūrėja Gerda Liudvinavičiūtė. Kaunietės modernizmo architektūros palikimą vadina vienu iš kertinių miesto identiteto elementų ir pristato būtent jo įkvėptą papuošalų iš betono kolekciją.
Autorių nuotr.
Autorių nuotr.

Pasirinktiems septyniems Kauno tarpukario architektūros objektams, kurių dalis turi Europos paveldo ženklą, autorės sukūrė skirtingas juvelyrines betono detales, atspindinčias svarbiausius tų objektų akcentus. Pasak kolekcijos dizainerės, galime gyventi tame pačiame mieste, bet matyti ir suvokti jį skirtingai, nes miestas visų pirma esantis pačiuose mumyse.

Ką reiškia miestas ir kas yra modernumas, koks žmogaus patyrimo sąlytis su miesto erdvėmis -  kolekcijos autorės klausia savęs ir kartu kviečia kitus naujai pažvelgti į Kauno architektūrą. Kaunui dedikuota betono papuošalų kolekcijos paroda veikia meno galerijoje „Nyčės ūsai“ iki birželio 9 d.

Išsamiau – Ievos Žigaitės reportaže.

Autorių nuotr.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...