Naujienų srautas

Kultūra2019.03.28 16:29

BBC filme Andriui Rožickui – pagrindinis vaidmuo: įkūnija Adolfą Hitlerį

Šiomis dienomis Vilniuje galima išvysti šalyje uždraustos nacistinės ir komunistinės simbolikos, tačiau Vilniaus kino biuras perspėja nesibaiminti – filmuojamas dokumentinis BBC filmas apie Adolfą Hitlerį. Filmavimo grupė kurį laiką slėpusi, kas filme vaidina pagrindinį herojų Adolfą Hitlerį, ketvirtadienį atskleidė jo vardą – ir filmavimo aikštelėje pasirodo pagrindinio vaidmens atlikėjas, LRT TELEVIZIJOS laidų vedėjas Andrius Rožickas.

Vilniaus centre kiek sutrikę praeiviai stabteli, pastebėję būrį žmonių su nacistine simbolika, vėliavas su svastikomis. Sirvydo gatvė ketvirtadienį tapo tarpukario Vokietija, čia vyksta atkuriamosios dokumentikos filmo „Nacių iškilimas“ filmavimas. Tai BBC užsakymu kuriamas atkuriamosios dokumentikos filmą, pasakojantį apie 1930–1933 Vokietiją ir valdžią perėmusius nacius.

„Šiandien kaip tik filmuojame vieną sceną iš ankstyvojo laikotarpio, kai naciai konkrečiai šioje gatvėje susiduria su komunistinio rėžimo atstovais, įvyksta riaušės. Tai būtent filmas apie tai ir pasakoja, kad jie vienus nugalėjo politinėje kovoje, o su kitais – susidorojo fiziškai. Ir kaip naciai bei pats jų vadas iškilo į valdžią“, – LRT TELEVIZIJAI pasakoja filmavimo aikštelės vadybininkas Jonas Špokas.

Filmavimo grupė kurį laiką slėpusi, kas filme vaidina pagrindinį herojų Adolfą Hitlerį, ketvirtadienį atskleidė jo vardą – ir filmavimo aikštelėje pasirodo pagrindinio vaidmens atlikėjas, LRT TELEVIZIJOS laidų vedėjas Andrius Rožickas.

„Mes tik po to sužinojome, kad jis žinomas žmogus. Jis buvo pirmas aktorius, kurį pamatėme atrankoje, o režisierius kalbėjo, kaip sunku bus pasirinkti aktorių Hitlerio vaidmeniui, nes išties daug aktorių yra jį vaidinę. Todėl kiekvienas leis sau teigti, geras jis, ar ne, panašus, ar ne. Andrius buvo pirmas žmogus, kurį pamatę pasakėm: atrodo, radome savo Hitlerį!“ – LRT TELEVIZIJAI pasakoja vykdomoji prodiuserė Darapon Vongsa-Nga

Filmavimo grupė jau filmavo Kaune, o Vilniuje dirbs iki balandžio 1-osios, Vilniaus kino biuras perspėja žmones, kad nesibaimintų išvydę nasicitinės Vokietijos ir komunistų simboliką.

Plačiau – Margaritos Alper reportaže nuo 9:05 min.

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi