Kultūra

2019.03.04 23:19

Violeta Palčinskaitė išleido antrąją memuarų knygą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.04 23:19

Rašytoja, poetė Violeta Palčinskaitė išleido antrąją memuarų knygą „Paslapties babilonai, arba aš tau siunčiu labų dienų“. Kelionės, susitikimai su Lietuvos ir užsienio rašytojais – atsiminimų autorė meistriškai pina pasakojimą, kuriame daug smagios saviironijos.

Vilniaus dailės akademijos dekanas Česlovas Lukenskas susitikimą su V. Palčinskaite pradėjo Eduardo Balsio oratorija „Nelieskite mėlyno gaublio“, kuriai žodžius parašė poetė. Eilėraščių vaikams autorė sako, kad naujos atsiminimų knygos „Paslapties babilonai, arba aš tau siunčiu labų dienų“ pavadinimas gimė iš vaikiško atminimų albumo.

„Radau tokią frazę savo albumėlyje: nors virstų medžiai iš šaknų, aš tau siunčiu labų dienų. Tai man atrodė taip juokinga, įdomu, kad iki šiol negaliu atsikratyti šitos frazės. Šiais laikais, kai taip mažai bendraujame, kai toks susvetimėjimas, kai tiesiog gyveni už kampo ir neturi laiko sutikti artimiausių žmonių ir pasikalbėti, tai ta frazė vėl man iškilo jau kitokiu rakursu. Tai ji persikėlė į knygą, netyčia“, – pasakojo V. Palčinskaitė.

„Aš tau siunčiu labų dienų“ – tokiu pavadinimu yra ir V. Palčinskaitės su kompozitoriumi Giedriumi Kuprevičiumi parašytas miuziklas.

Naujoji atsiminimų knyga – jau antroji. Ją, kaip ir pirmąją, išleido leidykla „Tyto alba“.

Pirmąją „Atminties babilonai, arba aš vejuos vasarą“, pasak autorės, skaitytojai sutiko labai šiltai, ir tai ją įkvėpė rašyti toliau. V. Palčinskaitė knygoje su smagia saviironija pasakoja apie save, kolegas poetus, kaip Vladą Šimkų ar Paulių Širvį.

Plačiau apie tai – Monikos Petrulienės reportaže.

Panorama
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt