Naujienų srautas

Kultūra2019.02.20 23:23

G. Sviderskytė pristato dar nežinomas „Lituanicos“ skrydžio detales

Į ketvirtadienį parsidėsiančią jubiliejinę Vilniaus knygų mugę iš įvairių šalių jau renkasi autoriai, dalyvausiantys savo naujų knygų pristatymuose. Viena jų – šiuo metu Kanadoje gyvenanti žurnalistė, istorikė Gražina Sviderskytė. Ji mugėje pristatys savo septynerių metų darbą –  knygą „Lituanica. Nematoma pusė“. Pirmą kartą „Lituanicos“ istorija nagrinėta plačiai - trijose valstybėse, daugiau nei dvidešimtyje archyvų. 

Vienas atliktų per tyrimą darbų – iš lėktuvo nuolaužų pirmą kartą buvo atkurtas tikro mastelio „Lituanicos“ modelis, galima matyti kaip atrodė lėktuvas, kuriuo skrido Steponas Darius ir Stasys Girėnas. 

Dariaus ir Girėno transatlantinis skrydis yra vienas didžiųjų XX amžiaus lietuvių nacionalinių naratyvų. Tačiau ši istorija nebuvo visapusiškai nagrinėta ir pagrįsta dokumentacija, sako G. Sviderskytė „Lituanica. Nematoma pusė“ autorė. Šioje knygoje pirmą kartą išsamiai, argumentuotai, pasitelkus vaizdinę medžiagą, pristatoma „Lituanicos“ istorija – pasirengimas istoriniam skrydžiui, eiga, katastrofos aplinkybės, oficialūs tyrimai Vašingtone, Berlyne ir Kaune. Atskleidžiama, kas nulėmė didžiojo tautinio naratyvo atsiradimą ir kas jį formavo. 

G. Sviderskytės knyga Knygų mugėje bus pristatyta šeštadienį.

Plačiau apie knygą – Margaritos Alper reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi