Kultūra

2019.01.22 22:46

„Ir visi jų vyrai“ premjeroje – ryškiausios Lietuvos kino žvaigždės

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.01.22 22:46

Sostinėje įvyko išankstinė aštuntosios Donato Ulvydo juostos „Ir visi jų vyrai“ premjera. Pirmieji filmą išvydo kviestiniai svečiai – filme vaidinę aktoriai ir žinomi pramogų bei kultūros pasaulio atstovai.

Naujausioje savo juostoje filmų „Tadas Blinda. Pradžia“, „Emilija iš Laisvės alėjos“, „Kaip pavogti žmoną“ režisierius D.Ulvydas imasi amžinos kaip pasaulis temos – moterų ir vyrų santykių.

„Esu tikras, kad žiūrovai nori ne tik nematytų sprendimų, bet ir gerų dramų apie tai, kas amžina, nori dar kartą patirti tam tikras emocijas“, – potalui LRT.lt sako D. Ulvydas.

Tačiau jis patikina, kad ši juosta – ne vien tik romantinė komedija: „Filme yra ir daugybė jautrių, skirtingo amžiaus žmonėms aktualių temų, o taip pat ir dramos, melodramos, psichologijos.

Būtent filmo daugiasluoksniškumas mane žavi labiausiai. Tik po visų išvardytų dalykų, jis yra ir komedija. Noriu, kad žiūrovai ir pasijuoktų, ir ašarą nušluostytų, ir turėtų, ką išsinešti – tam tikrus apmąstymus, pamokymus.“

 Filmo „Ir visi jų vyrai“centre – trys stiprios asmenybės su savo požiūriu, idealais, baimėmis ir svajonėmis. Trys moterys, kurios ieško, klysta, pyksta, džiaugiasi, liūdi ir, žinoma, myli. Myli savo gyvenimo vyrus, nors kartais atrodo, kad be jų viskas būtų kur kas paprasčiau.

I. Jankauskaitė, E. Genio/LRT nuotr.

Juostoje – bene ryškiausios ekranų žvaigždės – Kristina Kazlauskaitė, Inga Jankauskaitė, Audrius Bružas, Andrius Bialobžeskis bei Giedrius Savickas ir kiti, nemažiau žiūrovų mylimi aktoriai.  

Vieną iš pagrindinių vaidmenų juostoje sukūrusi Inga Jankauskaitė portalui LRT.lt sako, kad filmas „Ir visi jų vyrai“ pasakoja, ne tik apie tarpusavio santykius, bet apie santykius su pačia savimi, apie šeimos santykius, apie atleidimą, mamos ir dukros santykį – tai pagrindas, ant kurio visi stovime ir gyvename.

„Tai yra gyvenimas. Tikras gyvenimas, su kuriuo mes atsibundame, užmiegame, o kartais kaip tik dėl to neužmiegame“, – šypsosi aktorė.

Psichoterapeutės Jurgos vaidmenį filme sukūrusi I. Jankauskaitė pasakoja, kad aktorystės esmė – išbandyti kuo daugiau žanrų, įvairovės: „Stebuklas yra sukurti kitą žmogų, gyvą jo portretą ir kuo labiau nutolti nuo savęs. Žinoma, tuo pačiu aktorius kuria iš savęs ir savimi, todėl kiekviename personaže yra labai daug jo paties. Kitaip ir neįmanoma.“

Jokūbo vaidmuo su grupe „120“ išgarsėjusiam aktoriui Šarūnui Januškevičiui kol kas yra didžiausias kine. Jis džiaugiasi, kad tai buvo labai gera patirtis.

Žinomas vyras juokauja, kad po šio filmo apie moteris jau žino viską ir pripažįsta, kad vis dėlto filmas šiek tiek pakeitė jo požiūrį:„Priešingai nei mano personažas, aš – ne šeimos žmogus. Veikiausiai šis vaidmuo man padėjo šiek tiek prisijaukinti ir pripažinti tą ramesnę, šeimyniškesnę savo pusę. Vis dėlto, ne tik aktorius kuria vaidmenį, bet ir vaidmenys kuria aktorių. Taip yra visada.“

Anot Š. Januškevičiaus, filme gvildenamos temos – amžinos, tačiau aktorius sako, kad svarbiausia – kaip temos pateikiamos, iš kokios perspektyvos, kas naujo pasakoma ar kokios senos tiesos primenamos: „Meilės, santykiai yra tokios plačios temos, kad žmonijos istorijos neužteks jos papasakoti ir iškalbėti.“

Š. Januškevičius, E. Genio/LRT nuotr. 

Ši premjera filmo kūrėjų surengta drauge su projektu „Normalios bobos eina out“, kurio sumanytoja – atlikėja, reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė. Ji sako, kad labai palaiko lietuvišką kiną, nors dažniau „bobas“ kviečia į europietiško arthouse kino seansus, kur jos patiria daugybę emocijų ir kartais išeina pravirkusios. „Tačiau negalėjau „bobų“ nepakviesti į lietuviško kino vakarą, nes manau, kad „Ir visi jų vyrai“ labai patiks moteriškai auditorijai. Be to, D. Ulvydą pažįstu senokai, scenarijaus bendraautorius Jonas Banys jau daug metų yra mano kolega.“

Garsi moteris tikisi, kad juosta nepaliks abejingų ir pažers bendražmogiškų įžvalgų – nors visos esame asmenybės, visos labai panašiai jaučiamės. „Filmas pasakoja apie daugeliui artimas vertybes. Manau, yra kertinių dalykų gyvenime, be kurių neegzistuotumėme.

Vienas tokių – meilė. O apie ją galima kalbėti ir linksmai, ir per socialinių temų prizmę, ir labai liūdnai, ir labai įvairiai. Kiekvieno asmeninis reikalas, kokiu kampu į tai pažiūrėti“, – svarsto D. Filmanavičiūtė.

Juoką ir rimtas temas puikiai balansuojanti juosta „Ir visi jų vyrai“ pasakoja apie tris skirtingas ir labai stiprias asmenybes; kartais besipykstančias, bet neišvengiamai artimas moteris. Ir, žinoma, apie visus jų vyrus. Filmo premjera kino teatruose – sausio 25 dieną.

Daugiau vakaro akimirkų – nuotraukų galerijoje. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt