Kultūra

2018.10.10 22:53

„Kunstkamera“ galerijoje – profesionalaus pianisto tapybos paroda

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.10.10 22:53

Vilniaus galerija „Kunstkamera“ pristato tapytoją, kuris yra ir profesionalus pianistas, Viktorą Paukštelį. Menininkas sako, kad dailė ir muzika – labai skirtingos sferos, bet tai leidžia jam kiekvieną dieną pripildyti kūrybos.

Vilniaus galerijoje „Kunstkamera“ – neįprasta paroda. Užsukęs į ekspoziciją gali sutikti jos autorių, tačiau užuot pasakojęs, jis groja. V. Paukštelis muzikos pasaulyje pažįstamas kaip profesionalus pianistas, studijavęs Vilniaus, Hamburgo, Paryžiaus aukštosiose muzikos mokyklose, rengia rečitalius.

„Kartais patenku į tokias kuriozines situacijas, nes žmonės galvoja, kad aš tapau savo malonumui. Bet tai nėra tiesa. Aš tapau profesionaliai ir rengiu rimtas parodas, kiek tai pavyksta, parduodu darbus ir dalyvauju tarptautinėse mugėse su rimtais menininkais, profesionalais“, – pasakoja V. Paukštelis.

V. Paukštelis šiuo metu mokosi Vilniaus dailės akademijos magistrantūroje. Pasak menotyrininkės Simonos Makselienės, paskutiniuose darbuose išryškėjo įdomus parodos autoriaus dialogas su meno istorija. 

Pasak V. Paukštelio, turėdamas dvi kūrybos sritis, visada gali rinktis, ką daryti. Ir jeigu jis neturi įkvėpimo groti, tada sėda prie molberto ir tapo.

Daugiau – Monikos Petrulienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.