Naujienų srautas

Kultūra2018.09.08 23:19

Venecijos kino festivalyje nugalėjo A. Cuarono filmas „Roma“

15min.lt 2018.09.08 23:19

Šeštadienio vakarą, iškilmingoje 75-ojo Venecijos kino festivalio uždarymo ceremonijoje, „Auksinį liūtą“ pelnė ir geriausiu konkursinės programos filmu buvo paskelbtas Alfonso Cuarono darbas „Roma“.

Filme rodomi vieneri viduriniosios klasės šeimos gyvenimo metai 8 dešimtmečio Meksike. Juodai baltas filmas, pasak paties režisieriaus, nestokoja autobiografinių elementų.

Filmo platinimo teises šių metų balandį įsigijo filmų rodymo platforma „Netflix“, tačiau režisierius patikino, jog filmas bus pristatytas ir kino teatruose.

Atsiimdamas apdovanojimą režisierius dėkojo festivaliui, prodiuseriams, suteikusiems jam visišką laisvę, ir visai filmo kūrybinei komandai.

A. Cuaronas anksčiau yra sukūręs tokius filmus kaip „Gravitacija“ („Gravity“, 2013), „Žmonių vaikai“ („Children of Men“, 2006), „Taip pat ir tavo mamą“ (And Your Mother Too, 2001) ir kt.

Konkursinės programos didysis žiuri prizas atiteko Yorgos Lanthimos filmui „The Favourite“.

Jacques Audiardas, sukūręs filmą „The Sisters Brothers“, pripažintas geriausiu režisieriumi.

„Volpi“ taurę už geriausią moters vaidmenį pelnė Olivia Colman („The Favourite“, rež. Yorgos Lanthimos).

Geriausiu aktoriumi pripažintas Willemas Dafoe, suvaidinęs filme „At Eternity's Gate“ (rež. Julian Schnabel).

Joelio ir Ethano Coenų filmas „The Ballad of Buster Scruggs“ pelnė „Sidabrinį liūtą“ už geriausią scenarijų.

Specialųjį žiuri prizą pelnė australų režisierės Jennifer Kent darbas „The Nigtingale“.

Marcelo Mastroianni apdovanojimas už geriausią aktorinį debiutą atiteko Baykali Ganambarr už vaidmenį filme „The Nightingale“ (rež. Jennifer Kent).

Šių metų konkursinės programos žiuri sudarė režisierius, scenaristas, prodiuseris Guillermo del Toro (žiuri prezidentas), scenaristė ir prodiuserė Sylvia Chang, aktorė Trine Dyrholm, aktorė ir režisierė Nicole Garcia, režisierius ir scenaristas Paolo Genovese, režisierė, scenaristė ir prodiuserė Malgorzata Szumowska, režisierius, aktorius, prodiuseris ir scenatrstas Taika Waititi, aktorius Christophas Waltzas ir aktorė Naomi Watts.

Venecijos kino festivalio konkursinėje programoje „Venice Virtual Reality“ šiemet dalyvavo ir lietuvių režisierės Kristinos Buožytės animacinis virtualios realybės projektas „Angelų takais“, supažindinantis su M. K. Čiurlionio kūryba. Lietuvių kūrėjų darbas šioje programoje dalyvavo pirmą kartą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi