Naujienų srautas

Kultūra2018.07.13 18:40

Holivude studijuosiantis kino operatorius S. Lukoševičius: visą gyvenimą reikia mokytis

Kino operatorius Saulius Lukoševičius nuo 2014 m. svajojo įstoti į Los Andželo kino akademiją, kuri garsėja kaip stipriausia kino kūrėjų mokykla. Studijos kartu su pragyvenimu kainuoja 148 tūkst. eurų. Tačiau sudėjus jam skirtą stipendiją ir turimas asmenines santaupas, kūrėjui dar trūksta 93 tūkst. eurų.  Verslininkų ir kino gerbėjų jis prašo padėti finansuoti studijas.

Pernai metais geriausiu Lietuvos kino operatoriumi išrinktas vyras teigia, kad dabar yra geriausias metas mokytis už Atlanto. Prestižines studijas baigęs vyras tikisi kurti Lietuvai ir garsinti jos vardą, todėl prašo padėti finansuoti jo mokslus. Paremti menininką galima užsukus į jo tinklapį.

Iki šiol daugiausia dokumentiką kūręs S. Lukoševičius tikisi Los Andžele įsiglinti į vaidybinio filmo subtilybes.

Paklaustas, kaip tapti geriausiu, įvertintas kino operatorius sako, kad nėra tokio recepto. „Tai nėra vieno žmogaus nuopelnas, tai visų pirma yra komandos nuopelnas. Kiną pasirinkau, nes tai – komandinis darbas. Kartu kurdami galime pasiekti daug daugiau. Nesijaučiu geriausiu, visą gyvenimą reikia mokytis, kasdien gauni naujų žinių, praktikos ir taip lipi aukštyn“, – sako kūrėjas.

Visą interviu su kūrėju žiūrėkite įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi