Kultūra

2018.05.20 23:30

Dainų šventės problemos: įtarimai dėl maisto tiekėjų kartelinio susitarimo ir brangūs bilietai

Iki Dainų šventės likus daugiau nei mėnesiui, renginio organizatoriams – pats darbymetis. Tačiau jau spėta susidurti su problemomis ieškant maisto tiekėjų, kurie buvo įtarti dėl kartelinių susitarimų. O šventės svečiai piktinasi gerokai išaugusiomis bilietų kainomis.

Šokėjai, dalyvaujantys Dainų šventėje jau 4-5 kartą, džiaugiasi tokia galimybe, tačiau sako, kad ir maistas ne pats geriausias. Sprendžiant maitinimo klausimus, organizatoriams iškilo problemų, įtarus galimus kartelinius susitarimus tarp atskirų tiekėjų.

Maisto tiekėjams reikės keturias dienas maitinti apie 36 tūkst. šventės dalyvių, konkurso suma siekia beveik 900 tūkst. eurų. Pasak organizatorių, dabar atsižvelgta į visus saugiklius, kad įmonės, dalyvaujančios konkurse, tiektų kokybišką maistą.

Tačiau šventės dalyviai ir svečiai nerimauja ne tik dėl maisto. Juos nustebino gerokai didesnės nei prieš 4 metus bilietų į renginius kainos. Brangiausi bilietai į šokių dieną „Saulės rato ritimai“, kuri vyks Futbolo federacijos stadione, dabar kainuoja 80 eurų, nors prieš 4 metus – 43 eurus.

Pasak organizatorių, valstybė finansuoja ne 100 procentų renginio išlaidų, todėl likusią dalį organizatoriai turi surinkti patys.

Šiemet 9 iš 15 renginių – nemokami. Didžiausias  – Dainų diena Vingio parke – taip pat bus nemokamas, išskyrus sėdimas vietas.

Plačiau apie tai – Urtės Korsakovaitės ir Zinaidos Paškevičienės reportaže.