Kultūra

2018.05.02 23:00

Projektas „Atominė tapatybė“ kviečia pažinti Visaginą fotografės N. Rekašiūtės akimis

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.05.02 23:00

Visagino tapatybė šiandien yra pasimetusi, ieškanti naujos krypties. Anksčiau ji buvo labai solidi, vientisa, o dabar yra atvira ir pasiruošusi naujovėms. Taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalba fotografė Neringa Rekašiūtė.

„Visada naudoju tokią aliuziją – įsivaizduokite, kad jūs išlipate geležinkelio stotelėje, visiškai naujai pastatytame mieste. Miesto gyventojai yra jūsų bendraamžiai, jus vienija profesiniai įgūdžiai, aukštasis išsilavinimas, bet jus skiria tautybės, kalbos, konfesijos. Miestas yra puikus, jame tyvuliuoja ežeras, auga aukštaūgės pušys, gyvenate socializmo rojuje. Po 40 metų savo rankomis statytą miestą ir atominę elektrinę turite nugriauti. Dažnai visaginiečiai tai prilygina savo vaiko žudymui“, – taip projektą „Atominė tapatybė“ pristato fotografė N. Rekašiūtė.

Šeštadienį prasidėsiančioje ir visą savaitgalį truksiančioje parodoje žiūrovai galės išvysti vienerius metus fiksuotus Visagino vaizdus. Kaip teigia pati autorė, paroda vyks bute, o jos vidutinio formato juostine kamera darytos fotografijos bus integruotos į sovietinį interjerą.

„Dvi dienas ir naktis bute gyvens aktoriai Marijus Povilas Elijas Martynenko ir Gerda Čiuraitė, kurių buitiškai subtilus performansas taps sudedamąja parodos dalimi“, – pasakoja N. Rekašiūtė.

Daugiau apie projektą – vaizdo įraše. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.