Kultūra

2018.04.13 19:15

Iš tarpusavyje nederančios elektros ir vandens kombinacijos kuriamas menas

LRT TELEVIZIJOS laida „Euromaxx“, LRT.lt2018.04.13 19:15

Prancūzijos menininkui Antoninui Fourneau kilo originali idėja – šviesos diodų sieną apšviesti naudojant vandenį. Po pasaulį keliaujantys ir tarsi magija atrodantys šviečiančio vandens grafičiai leidžia kiekvienam pabūti menininku.

Elektra ir vanduo – nelabai deranti kombinacija, tačiau būtent vanduo padeda apšviesti šviesos diodų sieną. Šviečiančio vandens grafičiai, kuriuos kuria prancūzų menininkas, užburia auditoriją visame pasaulyje.

„Šį projektą vadinu „uosto masalu, nes žiūrovai dažniausiai žiūri į šviesą, jiems svarbu suprasti, kaip viskas vyksta. Daug žmonių domisi mano kūriniais, o kai pasakau, kad naudoju elektrą ir vandenį, stebisi, jog tai pavojinga. Atsakau, kad nesijaudintų, nes čia vos 5 voltai. Žiūrovams tai neįprasta, atrodo tarsi magija“, – kalba kūrėjas A. Fourneau.

Vanduo tarp šviesos diodų sukuria šviesos srovę, jis veikia kaip elektros laidininkas, tad lemputės įsižiebia. Kuo daugiau vandens – tuo šviesiau. Lauke įrengti šviečiančio vandens grafičiai reaguoja į oro sąlygas – lyjant siena automatiškai įsižiebia, kai vanduo išdžiūsta – šviesa užgesta. Reikia nemažai vandens, kad lemputės įsižiebtų.

A. Fourneau pasakoja, kad jam ši neįprasta idėja kilo studijuojat menus Kinijoje: „Stebėjau ant šaligatvio piešiantį pagyvenusį vyrą. Jis naudojo vandenį, kad ant betono išgautų norimą piešinį. Maždaug po savaitės praleistos Kinijoje, kur mane supo daugybė šviečiančių reklamų ir šviesos diodų ekranų, susirikiavau mintis galvoje ir pamaniau – puiku, aš panaudosiu šviečiančius diodus, o ši praktika Kinijoje gali padėti sukurti kažką naujo.“

Anot menininko, paeksperimentuoti su šia technologija jis nori įtraukti ir kitus, todėl kuria planus, kaip tai padaryti.

„Viena iš mano idėjų – parengti savotišką receptų knygą, kurioje pasiūlyčiau būdus, kaip naudojant šią technologiją kurti žaidimus, kaip kurti šviečiančio vandens grafičius ar instaliacijas“, – išduoda prancūzas  A. Fourneau.

Šviečiančio vandens grafičiai dabar keliauja po parodas visame pasaulyje. Menininko išrastas vandens ir šviesos tapymo būdas leidžia kiekvienam pasijusti menininku.

Daugiau – vaizdo įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.