Kultūra

2018.03.20 18:02

Europos istorijos muziejui – Nepriklausomybės Akto kopija

Antradienį Briuselyje įsikūrusiems Europos istorijos namams iškilmingai perduota eksponuoti 1918 m. Lietuvos Nepriklausomybės Akto kopija.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius įteikė Vasario 16-osios akto kopiją Europos Parlamento pirmininkui Antonijui Tajaniui.

„Labai didžiuojamės ir dėkojame Europos Parlamento pirmininkui A. Tajani už galimybę eksponuoti čia šį svarbų dokumentą. Jis primena istoriją ir dabartį – už ką kovojame, kodėl esame ir kodėl tokia svarbi yra Europos Sąjunga – dabar ir ateityje“, – sakė L. Linkevičius.

A.Tajani, sveikindamas Lietuvą prieš mėnesį surengtame valstybingumo atkūrimo minėjime, pasiūlė eksponuoti kopiją Europos istorijos namuose. Tai Europos Parlamento įkurtas muziejus, atidarytas pernai gegužę. Jame apžvelgiami įvairūs Europos istorijos laikotarpiai, žymintys žemyno vienijimąsi, taip pat ekonominę, socialinę ir politinę integraciją. Muziejaus ekspozicija parengta visomis 24-iomis ES kalbomis. Įėjimas į muziejų nemokamas.

Akto kopijos perdavimo ceremonijoje dalyvavo ir Europos Parlamento nariai, išrinkti Lietuvoje, taip pat mūsų šalies ir Vokietijos diplomatai.

Profesorius Liudas Mažylis aktą rado pernai Berlyno diplomatiniame archyve.