Kultūra

2018.02.09 10:04

Sankt Peterburgo publikai pristatoma M. Dobužinskio kūryba

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.02.09 10:04

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui Lietuvos konsulato ir Dailės muziejaus pastangomis Sankt Peterburgo valstybinio teatro ir muzikos muziejuje atidaryta Mstislavo Dobužinskio kūrinių paroda „Dobužinskio Lietuva“. Rusijos publikai pristatomi iš Lietuvos muziejų atrinkti vieno žymiausių XIX-XX a. sandūros dailininko kūriniai.  

Parodos atidaryme Šeremetjevo rūmuose netilpo visi norintys. Iš senos bajorų giminės kilęs M. Dobužinskis – tiek laikinosios sostinės Kauno, tiek Sankt Peterburgo simbolis.

Sankt Peterburge – dailininko darbai iš Lietuvos dailės, Teatro, muzikos ir kino, Čiurlionio muziejų rinkinių. Dailininko kūryba Lietuvoje Rusijai pristatyta ir anksčiau rengtose parodose. Šioje – dar nematyti scenografijos eskizai spektakliams, grafikos, tapybos darbai.

Tarpukariu iš Rusijos pakviestas į Kauną, valstybės teatre M. Dobužinskis 38 spektakliams sukūrė kostiumus ir scenografiją. Jis ypač akcentavo Lietuvos heraldikos elementus, naudojo daug istorinių detalių. Parodoje eksponuojamas valdovų rūmų eskizas, pagal kurį ir buvo atstatyti dabartiniai valdovų rūmai.

Pasak menotyrininkų, M. Dobužinskis miesto peizažus tapė savitai, jo ciklas „Senoji Lietuva“ yra reikšmingas kaip kultūros atminties įamžinimas. M. Dobužinskio vizitine kortele laikomas paveikslas „Tilto gatvė Vilniuje“.

Po parodos atidarymo koncertavo Sankt Peterburgo Marijos teatro operos dainininkai, muzikantai Sonata ir Rokas Zubovai.

Renginį rėmė Kultūros taryba.

Plačiau apie tai – Zinaidos Paškevičienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.