Kultūra

2018.01.26 21:09

Buvusio Lenkijos prezidento L. Kaczynskio atminimas įamžintas Vilniaus rajone

LRT.lt2018.01.26 21:09

Buvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio vardu pavadinta graži, plati aikštė prie Houvalto rūmų Maišiagaloje. Iniciatyva įamžinti Lenkijos prezidento atminimą Vilniaus rajone priklauso Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS), rašoma pranešime žiniasklaidai.

Penktadienį vykusiame Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdyje politikai palaikė LLRA-KŠS poziciją ir priėmė sprendimą pavadinti aikštę prie Houvalto rūmų Maišiagaloje Lecho Kaczynskio vardu. Už sprendimo priėmimą balsavo 23 tarybos nariai, 4 nuo balsavimo susilaikė.

Maišiagala, kaip vieta, skirta Lenkijos prezidento atminimo įamžinimui, pasirinkta neatsitiktinai. Šiame šalia sostinės esančiame miestelyje savo pirmojo vizito Lietuvoje metu Lenkijos ir Lietuvos prezidentai L. Kaczynskis ir Valdas Adamkus lankėsi Vilniaus krašto patriarcho kun. prelato Juzefo Obrembskio 100-mečio jubiliejaus proga.

L. Kaczynskis kartu su Lietuvos prezidentu Valdu Adamkumi buvo Lietuvos ir Lenkijos strateginės partnerystės puoselėtojai, drauge stiprino valstybių regioninę lyderystę, skatino lietuvių ir lenkų tautų tarpusavio supratimą ir bendrystę. Prezidentas L. Kaczynskis buvo Lietuvos ir Vilniaus krašto gerbėjas.

„Verta pažymėti, kad būtent Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio proga reikia įamžinti ir pagerbti tokius politikus, kurie buvo ne „popieriniai“, o tikrieji mūsų draugai, siekiantys ne tik gerų, formalių santykių tarp šalių, tačiau norintys sutaikyti mūsų tautas. Reikia pažymėti, kad Kačinskis buvo vienas politikų, turinčių plačią viziją, kuri dabar realizuojama. Jis perspėjo apie grėsmes mūsų regionui, o jos, deja, pasiteisino. Todėl iš tikrųjų verta jį įamžinti“, – sakė Tadeušas Andžejevski, Vilniaus rajono tarybos narys.

Be L. Kaczynskio vardo suteikimo aikštei, Vilniaus rajono savivaldybė prie kunigo prelato J. Obrembskio muziejaus įrengs memorialinę lentą, žyminčią, kad čia lankėsi Lenkijos ir Lietuvos prezidentai L. Kaczynskis ir Valdas Adamkus.

Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst pažymėjo, kad lenta bus atidengta vasario 16-ąją – Lietuvos nepriklausomybės 100-mečio metinių dieną.

L. Kaczynskis taip pat turėtų būti įamžintas Vilniuje. Praėjusią savaitę Vilniaus miesto savivaldybės nariai pritarė LLRA-KŠS sprendimo projekto pateikimui dėl gatvės pavadinimo Lenkijos prezidento vardu sostinės centre. Balsavimas, lemsiantis galutinį sprendimą, vyks vasario 7 dieną.

L. Kaczynskis – 1949–2010 metais gyvenęs, nepaprastą prielankumą Lietuvai jautęs žmogus, lenkų teisininkas, Gdansko universiteto profesorius, teisingumo ministras, Varšuvos meras, politinis veikėjas, Lenkijos Respublikos prezidentas.

2010 metais politiko gyvybę pasiglemžė lėktuvo katastrofa, įvykusi netoli Smolensko.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.