Kultūra

2017.10.15 16:08

Garsiausias lietuvių operos solistas: atostogos – tik Lietuvoje, spektakliai – tik su žmona

LRT Televizijos laida „Gyvenimas“, LRT.lt2017.10.15 16:08

Almas Švilpa – vienas garsiausių lietuvių operos solistų. Nors jo karjera klostosi Vokietijoje, savo gimtinės garsus vyras nepamiršta: čia kasmet praleidžia visas savo atostogas, o linksmesniam laikui pajūryje įsigijo ir jachtą. 

„Čia – mūsų namai, čia – mūsų žemė. Mūsų šeimoje net nekyla minčių, kur važiuoti. Nebūna taip, kad atsisėdame ir galvojame, kur mes čia dabar galėtume atostogauti“, – tikina operos solistas. 

Jo žmona antrina, kad ir vaikams nekyla klausimų: jie žino, kad atostogos – tai Lietuva, Lietuvos pajūris. 

Dainavimas 56 metų vyrui – tarsi oras, be kurio sunkiai galėtų gyventi, todėl nekeista, kad, ruošdamasis kiekvienam vaidmeniui, jis atiduoda visą širdį. 

Jis – žymiojo Eseno Alto teatro žvaigždė, bet nuolat dainuoja ir geriausiuose kitų Vokietijos miestų, Šveicarijos, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Japonijos bei kitų šalių pastatymuose. 

Tačiau vyras sako, kad be žmonos Jolitos nieko nebūtų pasiekę: ne todėl, kad ji rūpinasi namais ir vaikais. Net ir tuomet, kai vaikai dar buvo maži, moteris lydėdavo vyrą į visus pastatymus. 

„Jolita yra mano griežčiausias kritikas. Visur važiuojame kartu, gal ne kiekvieną spektaklį, bet nepamenu premjeros, kad jos nebūtų. Tai – labai svarbu. Ypač paskutinėje stadijoje, kai reikia, kad tau patartų, pasakytų iš žiūrovo perspektyvos, juk pats savęs scenoje nematai. Ir tai padaryti turi ne kolega, kuris gali patarti visiškai ne taip, o žmogus, kuriuo tiki“, – įsitikinęs A. Švilpa. 

Operos pasaulyje konkurencija – milžiniška, tad ne veltui užkulisiuose sklando juokai, labiau primenantys įspėjimą, nei nekaltą pašmaikštavimą. 

„Sako: jei prieina kolega, tapšnoja tau per petį ir sako „super“, tai – blogas ženklas“, – pasakoja operos solistas. Žmonos nuomone A. Švilpa pasitiki besąlygiškai, mat ji, kaip ir vyras, mokėsi Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje. Vėliau Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė vokalo studijas. 

„Aš įsivaizduoju, kad privalau dalyvauti tame procese jau vien dėl to, kad kartu mokėmės, ir, jei aš galiu būti naudinga, man irgi smagu“, – kalba J. Švilpienė.

Plačiau – laidos „Gyvenimas“ reportaže.