Kultūra

2021.09.29 15:02

Paliesiaus dvare įvyko pasaulinio garso tenoro Bostridge`o ir pianistės Giorgini koncertas

LRT.lt2021.09.29 15:02

Rugsėjo 25 d. į Paliesiaus dvarą suplūdo minia operinės bei kamerinės muzikos mylėtojų. Šią dieną Paliesiuje įvyko ilgai lauktas pasaulinio garso tenoro iš Jungtinės Karalystės Iano Bostridge`o ir pianistės Saskia Giorgini koncertas, kuris užbūrė susirinkusią publiką ir tapo vieninteliu atlikėjų pasirodymu Baltijos šalyse šiais metais, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Tarp susibūrusių klausytojų buvo galima išvysti ir daug žymių žmonių, kultūros bei verslo atstovų.

Atlikėjas Ianas Bostridge`as nuolat koncertuoja ir yra visada laukiamas didžiosiose koncertų salėse visame pasaulyje – „Carnegie Hall“ (Niujorkas), „Barbican Hall“ (Londonas), „Konzerthaus“ (Viena), Liuksemburgo filharmonijoje, Teatro alla Scala (Milanas) ir daugelyje kitų.

Atlikėjas bendradarbiauja su muzikos įrašų milžinėmis – „Warner Classics“, „EMI Classics“, „Hyperion“ ir pan. Jo įrašai skina svarbiausius tarptautinio lygio apdovanojimus – „Grammy“, „Edison“, „Japanese Recording Academy“, „Brit“, „South Bank Show“, „Diapason d`Or de l`Année“, „Choc de l`Année“, „Echo Klassik“ ir „Deutsche Schallplattenpreis“.

Abu atlikėjai jau yra lankęsi Lietuvoje – 2020 m. rudenį tenoras Ianas Bostridge`as ir pianistės Saskia Giorgini pirmą kartą atvyko į Lietuvą bei Paliesiaus dvarą ir čia surengė savo pirmąjį koncertą Baltijos šalyse. Galime pasidžiaugti, kad pasaulinio garso atlikėjai ir menininkai vis dažniausiai įtraukia Lietuvą į savo koncertų turus ir čia sugrįžta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt