Naujienų srautas

Kultūra2021.05.06 15:49

Šį savaitgalį Vilniaus centre – tarptautinė modernios Jeruzalės fotografijų paroda

LRT.lt 2021.05.06 15:49

Šiais metais gegužės 9–10 dienomis Izraelyje yra minima Jeruzalės diena (hebr. Yom Yerushalayim). Ta proga vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami pamatyti tarptautinę modernios Jeruzalės fotografijų parodą „Jerusalem as a City of Culture“ ( liet. „Jeruzalė – kultūros miestas“), kurią pristato Izraelio ambasada Lietuvoje, bendradarbiaudama su Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejumi, rašoma Izraelio ambasados Lietuvoje pranešime žiniasklaidai.

Gegužės 6–9 dienomis nuo 21 val. vakaro iki aušros parodos projekciją bus galima išvysti Vilniaus senamiesčio širdyje – ant Salomėjos Nėries gimnazijos sienos Vilniaus gatvėje. Įspūdingo dydžio ekspoziciją sudaro menininkų iš įvairių pasaulio šalių darbai, intymiais ir subtiliais kadrais atskleidžiantys Jeruzalės miesto žavesį ir dvasią.

Paroda „Jerusalem as a City of Culture“, kuruojama Izraelio kūrėjo Adi Yekutieli, yra projekto „My Jerusalem“ (liet. „Mano Jeruzalė“) dalis ir šiais metais bus pristatyta įvairiuose pasaulio miestuose. Tarp daugybės eksponuojamų nuotraukų parodoje taip pat bus galima pamatyti ir lietuvės Giedrės Mikalauskaitės fotografiją „Spiritual light of Jerusalem“ (liet. „Dvasinė Jeruzalės šviesa“).

Projekto kuratorius Adi Yekutieli teigia, kad kiekvienoje fotografijoje galima įšvysti jaudinančias ir verčiančias susimąstyti akimirkas. Nuotraukos liudija fotografų, kūriniuose atskleidusių savo magiškas akimirkas Jeruzalėje, grožį, meilę ir aistrą.

„Jeruzalė – tai miestas su daugybe veidų ir nepaprastai turtingu kutūriniu gyvenimu. Šis miestas – tarsi moderni kultūrų ir žmonių mozaika, branginama vaikų ir senjorų, menininkų ir piligrimų. Džiaugiamės galėdami atskleisti šio miesto žavesį ir dvasią Šiaurės Jeruzalės gyventojams ir miesto svečiams“, – kalba ambasadoriaus pavaduotoja Adi Cohen-Hazanov.

Paroda pristatoma bendradarbiaujant su Jeruzalės plėtros tarnyba, Jeruzalės miesto savivaldybe, Jeruzalės ir paveldo ministerija bei Izraelio Užsienio reikalų ministerija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi