Kultūra

2021.03.03 21:08

Kūrėjai organizuoja protestą – eiseną su paveikslais: reikia ne tik duonos, bet ir žaidimų

LRT.lt2021.03.03 21:08

Šį šeštadienį organizuojamas taikus meno ir kultūros sektoriaus atstovų protestas „Einanti paroda“. Pasak organizatorių, juo siekiama atkreipti dėmesį į profesionalųjį meną bei jo neprieinamumą visuomenei „dėl karantino laikotarpiu neveikiančių, nors ir galinčių užtikrinti saugumą, ekspozicinių erdvių.“

Organizatorių sukurtame feisbuko renginyje, teigiama, kad ilgam laikui užvertos galerijų ir muziejų durys užkirto kelią įprastinei meno sklaidai, galimybei realizuoti ir pristatyti kūrybinius projektus.

„Pastarieji Vyriausybės nutarimai šios srities atžvilgiu taip pat kelia slogutį, nes leidžiama veikti tik toms galerijoms, kurios turi parduotuves, netrukus taip pat bus leista atidaryti ekspozicijas, tačiau tik tas, kurios esti atvirose erdvėse“, – teigiama aprašyme. Tekste akcentuojama, jog muziejai ir galerijos nėra masinių susibūrimų vietos.

„Manome, kad tai didžiulis praradimas ne tik menininkams, bet ir visiems piliečiams: kaip teigia garsioji piktintis mėgusio romėnų satyriko Juvenalio Junijaus Decimo frazė, žmonėms reikia ne tik duonos, bet ir žaidimų“, – tvirtina organizatorės.

Organizatorės kviečia tapytojus, grafikus ir kitų sričių vizualaus meno kūrėjus susitikti prie Aušros vartų ir nešiniems savo paveikslais, laikantis saugaus atstumo, bei dėvint apsaugines kaukes keliauti iki Katedros aikštės.

„Raginame tokiu būdu išreikšti poziciją, jog atsisakome būti pasmerkti užmarščiai“, – rašo organizatorės. Protestą organizuoja menotyrininkė Kristina Alsytė, tapytojos Adelė Liepa Kaunaitė ir Goda Lukaitė.