Kultūra

2016.02.05 20:47

Nacionalinis B. Dvariono konkursas grįžo į Klaipėdą

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.02.05 20:47

Klaipėdoje prasidėjo 19-asis nacionalinis Balio Dvariono konkursas. Įveikę regioninę atranką, dvi dienas dėl geriausiojo vardo uostamiestyje varžysis beveik 120 jaunųjų pianistų ir daugiau kaip 80 stygininkų.

Prieš 41 metus prasidėjęs respublikinis B. Dvariono konkursas – vienas seniausių Lietuvoje konkursų jauniems atlikėjams. Jame dalyvauja fortepijonu bei styginiais instrumentais šalies muzikos mokyklose grojantys vaikai. Šis konkursas, pasak organizatorių, jauniems atlikėjams atveria galimybes ir kelią į didžiąsias scenas.

„Daugelio dabar jau žinomų atlikėjų pirmieji žingsniai buvo būtent B. Dvariono konkurse. Ir tai pasuko jų gyvenimą profesionaliosios muzikos kryptimi. Bet tai nėra vienintelis tikslas. Svarbiausia, kad žmonės groja, muzikuoja ir džiaugiasi ir yra kartu“, – pasakojo konkurso organizatorius, B. Dvariono anūkas Justas Dvarionas.

Programa, kurią turi atlikti vaikai – laisva, kad, pasak J. Dvariono, moksleiviai galėtų kuo geriau atsiskleisti. Tačiau visi privalo atlikti B. Dvariono kūrinį.

„Tai, kad skamba B. Dvariono muzika, yra labai simboliška ir gražu. Paskutiniaisiais savo gyvenimo metais B. Dvarionas norėjo aplankyti visas muzikos mokyklas, bet, deja, mirtis nutraukė šį jo muzikinį projektą“, – prisiminė J. Dvarionis. 

Į repeticiją Klaipėdos universiteto koncertų salėje susirinkę konkurso dalyviai visi teigė norintys tapti nugalėtojais.

„Nežinau (kodėl jaudinuosi) – gal suklysiu. Aš visą laiką taip. Norisi laimėti“, – atviravo Šilutės r. vaikų meno mokyklos moksleivis Pijus Pirogovas.

„Viską jau moku todėl reikia tik atsiminti, ką reikia suprasti. Esu išmokusi kūrinius, stengiuosi. Labi noriu laimėti“, – sakė Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos moksleivė Diana Khilkėvich.

Nacionalinis Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursas į Klaipėdą grįžo pirmą kartą po Nepriklausomybės paskelbimo. Po dvi dienas truksiančio nacionalinio atrankos turo klaipėdiečiai kviečiami į laureatų koncertą. Šį sekmadienį 15 valandą jis vyks Klaipėdos koncertų salėje. Kitą sekmadienį toks koncertas bus surengtas Kaune.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.