Kultūra

2020.10.10 22:55

Jotvingių premija įteikta Alvydui Šlepikui: tai tarsi įstojimas į geriausių poetų klubą

Rūta Lankininkaitė, Arneta Matuzevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.10.10 22:55

Festivalio „Poetinis Druskininkų ruduo“ Jotvingių premija įteikta poetui, režisieriui Alvydui Šlepikui už eilėraščių rinktinę „Mano tėvas žūsta“. Ieva Toleikytė, po dešimtmečio pertraukos išleidusi antrąją knygą – eilėraščių rinkinį „Raudonas slidus rūmas“ – apdovanota Jaunojo Jotvingio premija. 

Poetinio Druskininkų rudens sumanytojas Kornelijus Platelis sveikindamas Jotvingių premijos laureatą poetą ir režisierių A. Šlepiką sako, kad gera poezija – sunkus menas. Premija skirta už pernai išleistą eilėraščių rinktinę „Mano tėvas žūsta“.

A. Šlepikas sako, kad Jotvingių premija – tai tarsi įstojimas į geriausių poetų klubą.

Panorama. Rekordiškai daugėjant užsikrėtusiųjų koronavirusu – ginčai dėl testavimo

„Dėjau čia eilėraščius, kurie man atrodė svarbūs, iš ankstesnių knygų, dėjau ir naujus eilėraščius, nes šita knyga yra tarsi riba, aš įsivaizduoju, kad po jos aš turėčiau rašyti kitaip, man atrodo, kad rašau kitaip“, – sako premijos laureatas.

Jaunojo jotvingio premija įteikta Ievai Toleikytei už eilėraščių knygą „Raudonas slidus rūmas“.

Poetė šiuo metu daugiau laiko skirianti literatūros vertimams, antrą savo kūrybos knygą išleido po vienuolikos metų pertraukos.

„Yra dalis eilėraščių apie santykius, jausmus ir nemalonias būsenas, dalis eilėraščių yra apie klimato kaitą, taršą, mėsos valgymą, įvairius gyvūnus, apie gamtą, kuri dažnai žmogui yra nesvetima, keista ir spalvinga. Ta knyga gali būti įdomi žmonėms, kurie ieško kažkokių spaudimų, rizikos poezijoje, nebūtinai ją skaito, bet mėgsta literatūrą“, – teigia I. Toleikytė.

Druskininkuose vykstančiame tarptautiniame literatūros festivalyje Jotvingių premija teikiama nuo 1985-ųjų, po dvylikos metų pradėta vertinti jaunųjų poetų kūrybą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt