Kultūra

2020.08.06 14:33

Alaušo ežere – povandeninė dailininkų plenero darbų paroda

LRT.lt2020.08.06 14:33

Prieš kelias dienas Alaušo ežere, esančiame prie Sudeikių miestelio Utenos rajone, atidaryta unikali tapybos darbų paroda po vandeniu. Narai į 1,5–2 m gylį panardino ant tentų perkeltus dailininkų darbus, kuriuos jie šią vasarą nutapė Sudeikiuose vykusiame plenere.

Dailininkai į plenerus Sudeikiuose renkasi nuo 1999 m. Tačiau pirmą kartą jų darbų ekspoziciją galima pamatyti po vandeniu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Idėja padaryti povandeninę parodą kilo nevyriausybinei organizacijia „Kultūros ir socialinės plėtros centras“. Jiems talkino Utenos nardymo centras, įsikūręs Sudeikiuose, ant Alaušo kranto.

„Alaušo ežeras labai skaidrus ir šiltas, puikiai tinka nardyti. Jis yra žuvingas, pakrantėse gausu gražios augmenijos. Tačiau narams reikia įvairovės, kuo daugiau vadinamų maršrutų. Mūsų pirmtakai ežere panardino keletą metalinių tinklų, kurie apaugo dreisenomis, tapo žuvų ir vėžių prieglobsčiu. Puiku, kad atsirato iniciatyvų sukurti naujų traukos objektų. Dailininkų paroda po vandeniu yra labai natūrali čia vykstančių plenerų tąsa“, – pasakoja nardymo centro vadovas ir instruktorius Andrius Albrikas.

Paroda į 1,5–2 m. gylį panardinta sąmoningai, kad ją būtų galima apžiūrėti ir su kauke bei vamzdeliu. Neturintiems šios įrangos, ją nemokamai suteikia Utenos nardymo centras. Norintiems patirti daugiau emocijų ir išsamiau susipažinti ne tik su povandenine paroda, bet ir ežero povandeniu pasauliu, siūloma išmėginti ir nardymą su pilna narų įranga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.