Kultūra

2015.11.03 12:57

T. Vaiseta: „Paukščių miegas“ – naujas būdas kalbėti apie žmones

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.11.03 12:57

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ viešėjo rašytojas Tomas Vaiseta, kurio knyga „Paukščių miegas“ – viena iš penkių, pretenduojančių tapti Metų suaugusiųjų knyga. T. Vaiseta yra baigęs žurnalistikos bakalauro ir istorijos magistro studijas. „Paukščių miegas“ – pirmoji jo knyga.

„Man visada įdomiausia buvo žmonių socialinis gyvenimas. Ši knyga – logiškas dreifavimas, ieškant naujų būdų, kaip apie tuos žmones kalbėti. Akivaizdu, kad istorijos mokslas, kaip mokslas, situacijoje, kai galvoji apie žmogų, apie vidinį jo gyvenimą, apie jo sielos gyvenimą, atsitrenkia į sieną. Tada jau gali pasitelkti vaizduotę, o ne mokslo instrumentus“, – apie motyvus, kodėl parašė šį kūrinį, kalbėjo rašytojas.

Knygų, pretenduojančių tapti Metų knyga suaugusiems, penketukas: Birutės Jonuškaitės „Maranta“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla); Valdo Papievio „Odilė, arba Oro uostų vienatvė“ („Alma littera“); Dalios Staponkutės „Iš dviejų renkuosi trečią: mano mažoji odisėja“ („Apostrofa“); Antano Šileikos „Pirkiniai išsimokėtinai“ („Versus aureus“); Tomo Vaisetos „Paukščių miegas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

Visą pokalbį apie „Paukščių miegą“ žiūrėkite įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.