Kultūra

2020.01.30 16:06

Tolerancijos centre Vilniuje atidaryta sukrečianti paroda apie Aušvico koncentracijos sovyklą

LRT.lt2020.01.30 16:06

Sausio 30 dieną – Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išlaisvinimo 75-ųjų metinių proga – Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre atverta paroda „Nacistinės Vokietijos mirties stovykla. Konzentrationslager Auschwitz“. Parodos lankytojai supažindinami, kaip koncentracijos stovykla buvo įsteigta, įkurta, jiems atskleidžiamas ten vykusių žiaurumų mastas.

Paroda parengta remiantis Valstybinio Aušvico-Birkenau muziejaus archyvine medžiaga. 30 stendų atskleidžia kokiu būdu plėtojosi nacių stovyklų sistema ir kaip ji virto masinio žydų naikinimo centru.

Taip pat aprašytos stovyklos kalinių gyvenimo sąlygos, badas, vergiškas darbas, teroras, baudų ir egzekucijų sistema.

Atskiruose stenduose pristatomi moterų ir vaikų likimai, romų naikinimas, sovietų karo belaisvių tragedija.

Parodoje supažindinama ir su pasipriešinimo judėjimu Aušvico koncentracijos stovykloje, pasakojamos pabėgimų ir Osvencimo krašto gyventojų pagalbos kaliniams istorijos.

Parodą parengė Valstybinis Aušvico-Birkenau muziejus „Auschwitz Memorial/ Muzeum Auschwitz“ Osvencime.

Prieš 75 metus, sausio 27-ąją, buvo išlaisvinti Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos kaliniai, o nuo 2005-ųjų ši diena paskelbta Tarptautine Holokausto aukų atminimo diena. Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus kviečia kartu minėti šią dieną ir atminti visus, nukentėjusius nuo antisemitizmo apraiškų.

Paroda veiks iki kovo 15 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt