Kultūra

2020.01.27 22:20

„Keistuolių teatre“ – atsinaujinimo vėjai: koks pasitiks po rekonstrukcijos?

„Keistuolių teatras“, geriausiai žinomas mažųjų žiūrovų arba trisdešimtmečių, užaugusių su šio teatro spektakliais. Neįprasta teatrui vieta ne centre, o viename iš Vilniaus miegamųjų rajonų, čia teatras veikia jau 30 metų ir pirmą kartą per visą gyvavimo laikotarpį nusprendė, kad laikas atsinaujinti. Pradėta pastato rekonstrukcija, po kurios pasikeis vidaus erdvės, atsiras papildoma salė.

„Keistuolių teatras“ Viršuliškių mikrorajone, Spaudos rūmuose veikia jau trisdešimt metų. Per tą laiką kartą remontuotas, tačiau tik perdažant sienas, o tokia rekonstrukcija daroma pirmą kartą. Rekonstrukcijos autoriai - architektų grupė Implmt - arhitektai Aurimas Syrusas, Greta Šidlauskaitė, Eglė Gečaitė ir Viktoras Gricius. Pasak vieno iš architektų, Aurimo Syruso, pirmiausia pasikeis įėjimas į teatrą.

„Buvo įėjimas per Spaudos rūmų holą, atsimena duris, nuo šiol teatras turės naują įėjimą, autonomišką, tik teatro, nebesimaišys su kitais rūmų gyventojai“,– sako architektas.

Kurdami naują teatro veidą architektai sako siekiantys sukurti tokią erdvę, kurioje matytųsi teatro sandara, jo erdvės.

„Pamatinė vertybinė linija, svarbiausia, bus rūbinė per centrą, ne ten, kur įpratę, toliau keliausim į tualetus, mes jos neslepiam, norim padaryti nuogą teatrą, kad matytųsi jo sandara, erdviškai įdomų ir galim giliau, aukščiau, pamatysim kaip keičiasi kitos erdvės“, – sako architektas.

Būtent žiūrėdamas šį susitikimą per televiziją, vienas teatro įkūrėjų aktorius Sigutis Jačėnas susidomėjo, kas tai per erdvė, sužinojęs, kad Spaudos rūmai, nuėjo pas jų vadovą ir susitarė, kad vaidins pirmuosius savo spektaklius čia. Taip ir buvo įkurtas pirmasis nepriklausomas teatras Lietuvoje, kuriame vaidino aktoriai Ilona Balsytė, Aidas Giniotis ir Sigutis Jačėnas. Pirmiausia jis buvo pavadintas tiesiog teatru, vėliau vaikai jam prikabino Keistuolių etiketę.

Po rekonstrukcijos labiausiai keisis teatro erdvės, didžioji salė išliks tokia pati, atsiras nauja mažoji salė.

Panorama. Praradimai: Lietuva neteko šalies istoriją įkūnijusio profesoriaus Edvardo Gudavičiaus, pasaulis – krepšinio ikonos Kobe Bryanto