Gyvenimas

2019.07.02 18:14

Kurėno tragedijos sukrėsta „Nacionalinės ekspedicijos“ įgula: po šios žinios esame sustingę

nuskendęs kurėnas – pirmasis ekspedicijos laivas

Su „Nacionaline ekspedicija“ Raudondvaryje susitikti plaukęs laivas kurėnas nebeatvyks – tarp Ventės ir Nidos laivas nuskendo, kol kas išgelbėti tik du įgulos nariai, o kitas, laikomas dingusiu, – laivo kapitonas Romaldas Adomavičius, tapęs dalyvių bičiuliu. „Linksmybės ekspedicijoje baigtos, esame sustingę ir sukrėsti“, – portalui LRT.lt sako žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

Kuršių mariose, tarp Ventės ir Nidos, antradienį nuskendo Jūrų muziejui priklausantis laivas „Kurėnas“: du žmonės išgelbėti, kapitono dar ieškoma, tokią liūdną naujieną pranešė Klaipėdos jūrų muziejaus atstovė Nina Puteikienė.

Kartu su šia žinia nutilo dainos ir baigėsi linksmybės „Nacionalinėje ekspedicijoje“. „Jūrų muziejui priklausantis laivas kurėnas plaukė į Raudondvarį susitikti su mumis tam, kad „Nacionalinė ekspedicija“ finišuotų Kaune su visais penkiais kada nors ekspedicijoje plaukusiais laivais. Deja, aplinkybės susiklostė tragiškai ir vietoj iškilmingo finalo mus pasiekė liūdnos naujienos“, – portalui LRT.lt sakė Edmundas Jakilaitis.

Du įgulos nariai išgelbėti, tačiau kapitonas laikomas dingusiu. Tai žinomas Jūrų muziejaus istorikas R. Adomavičius, drauge su kuriuo „Nacionalinė ekspedicija“ perplaukė Nemuną ir Vyslą.

„Mano galva, Romas – vienas kiečiausių vyrų, kokius gyvenime esu sutikęs, vienas labiausiai patyrusių buriuotojų, keturis dešimtmečius užsiimantis istorine laivininkyste ir jo dėka Lietuvoje yra atkuriamas istorinis medinis burinis laivynas.

Po skaudžios žinios apie laivą ištikusią nelaimę, esame sustingę ir šiandien filmavimus jau baigėme“, – sako kapitoną puikiai pažinojęs žurnalistas E. Jakilaitis.

Nacionalinė ekspedicija: susipažinimas su laivu

„Nacionalinės ekspedicijos“ vadovas pofesorius Alfredas Bumblauskas su kapitonu į žygius yra leidęsis ne vieną sykį.

„Romą vadiname Jūrų vilku, jis – tikrų tikriausias profesionalas. Jis drauge su ekspedicija plaukė tris kartus ir šios ekspedicijos pabaigoje jo vadovaujamas laivas turėjo susitikti su mumis Raudondvaryje. Dėl ištikusios nelaimės teko atšaukti keletą planuotų susitikimų su žmonėmis. Nuotaikos ekspedicijoje šiuo metu iš tiesų labai liūdnos“, – sako A. Bumblauskas.

LRT.lt primena, kad pirmoji „Nacionalinė ekspedicija. Nemunu per Lietuvą“ nuo Kauno iki Klaipėdos plaukė 7 dienas.

Nacionalinė ekspedicija „Nemunu per Lietuvą“

Ekspedicijos dalyviai plaukė autentišku Lietuvos Jūrų muziejaus sukurtu plokščiadugniu žvejybiniu buriniu laivu kurėnas.

Į ekspediciją leidosi ir kurėno kapitonas Romaldas Adomavičius, gamtininkas Selemonas Paltanavičius, muzikantas Gabrielius Liaudanskas-Svaras, lenktynininkas Benediktas Vanagas. Iš viso senoviniu laivu keliavo dešimt žmonių.

„Nacionalinė ekspedicija“: Kurėnas išplaukia į plačiuosius vandenis

Nors autentiškas Lietuvos jūrų muziejaus sukurtas plokščiadugnis žvejybinis laivas kurėnas ekspedicijos dalyviams patogus, tačiau buvo ir neramių akimirkų.

„Pora kartų išsigandome, nes laivas labai pakrypo, tačiau viskas gerai“, – 2015-aisiais sakė ekspedicijos vadovas prof. Alfredas Bumblauskas.

Netoli Jurbarko kurėnas buvo užplaukęs ant seklumos.

Nacionalinė ekspedicija Nemunu per Lietuvą - 2016.09.13