Naujienų srautas

Verslas2019.02.19 12:09

Lietuviai kviečiami dalyvauti Nacionaliniame ekonomikos egzamine

Kovo 27 dieną visi norintieji galės dalyvauti Nacionaliniame ekonomikos egzamine ir pasitikrinti savo žinių lygį. „Pernai turėjome daugybę žmonių, kurie labai norėjo sudalyvauti, registravosi 11 tūkstančių gyventojų“, – LRT TELEVIZIJAI pasakoja Lietuvos laisvosios rinkos instituto švietimo (LLRI) centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.

Nacionalinis ekonomikos egzaminas provokuoja mąstyti ir kviečia pastebėti, kiek daug ekonomikos yra mūsų kasdienybėje. Kovo 27 d. trečiadienį, nuo 10 iki 19 val. visi norintys bet kuriuo metu galės užeiti į svetainę ir atsakyti į klausimus. Tiesa, prieš tai toje pačioje svetainėje reikia užsiregistruoti ir, jei yra noro, net pasipraktikuoti bei pasiruošti šiam egzaminui.

LLRI švietimo centro vadovė M. Vyšniauskaitė pasakoja, kad praėjusiais metais šiame egzamine dalyvavo ir profesionalūs ekonomistai, ir žmonės, kurie dirba darbus, visiškai nesusijusius su ekonomika. Pernai į visus klausimus atsakė 7 tūkstančiai dalyvių.

„Jeigu pateiktume testo rezultatus dešimtbale sistema, tai vidutiniam ekonomikos egzamino laikytojui galėtume parašyti šešetą. Taigi, lietuvių žinios apie ekonomiką nėra itin geros, bet buvo net 66 žmonės, kurie į visus testo klausimus atsakė visiškai be klaidų“, LRT TELEVIZIJAI pasakoja M. Vyšniauskaitė.

Plačiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi