Eismas

2018.12.13 20:01

„Renault“ valdyba neatleidžia C. Ghosno, sako, neva atlygis yra teisėtas

ELTA2018.12.13 20:01

Prancūzijos automobilių gamintojo „Renault“ valdyba ketvirtadienį pareiškė neatleisianti Carloso Ghosno iš generalinio direktoriaus pareigų po to, kai atliktas vidinis tyrimas neva parodė, kad C. Ghosnui išmokėtas atlygis nepažeidė Prancūzijos įstatymų.

C. Ghosnas nuo lapkričio 19 d. yra sulaikytas Japonijoje dėl kaltinimų finansiniais nusikaltimais ir sukčiavimu. Japonijos prokurorų teigimu, C. Ghosnas tyčia deklaravo mažesnį atlygį nei iš tikrųjų. „Renault“ partneris „Nissan“ jau atleido C. Ghosną iš valdybos pirmininko pareigų.

„Renault“ neatleido C. Ghosno iš generalinio direktoriaus pareigų po jo sulaikymo, tačiau pradėjo tyrimą dėl jo atlyginimo įmonėje.

„Generalinio direktoriaus C. Ghosno atlyginimas ir sąlygos, pagal kurias atlyginimas buvo išmokėtas, nepažeidžia Prancūzijos įstatymų“, - teigiama „Renault“ valdybos pranešime, paskelbtame po valdybos posėdžio.

Valdybos teigimu, 2015-2018 metais C. Ghosnui išmokėti atlyginimai nepažeidžia įstatymų, tačiau, teigiama pranešime, „Renault“ teisininkai toliau bendradarbiaus su „Nissan“ teisininkais tirdami visas aplinkybes.

Šiuo metu, teigiama „Renault“ pranešime, valdyba neturi informacijos apie C. Ghosno advokatų veiksmus.

Japonijos prokurorai sukčiavimu kaltina C. Ghosną ir jo dešiniąją ranką „Nissan“ Gregą Kelly. Japonijos teisėsaugos pareigūnai taip pat pareiškė kaltinimus „Nissan“, nes įmonė, prokurorų teigimu, pateikė melagingas pelno ataskaitas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt