Lituanistinis švietimas ar Inovacijų taryba – pasaulio lietuviai tampa valdžios patarėjais

Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės darbotvarkė dabar itin įtempta. Laikydamiesi griežtų pandemijos ribojimų į mokyklas grįžo dalis pradinukų. Konsultacijoms gyvai jau leidžiama susitikti ir abiturientams. Ir nors pandemija jaukia ateities planus, ministrės visuomenine konsultante neseniai paskirta Pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos pirmininkė Alvija Černiauskaitė.

Ministrė tai vadina pirmu, bet labai svarbiu žingsniu ne tik gerinant lituanistinio švietimo padėtį, bet ir įtraukiant aktyvius pasaulio lietuvius į šalies gyvenimą.Lietuvoje Alviją paskutinį kartą sutikome dar prieš Kalėdas, kai Jungtinės karalystės lietuvių iniciatyva net keturių regionų senjorų švenčių stalas tapo pilnesnis. Tada jau tradicija tapusios akcijos „iš širdies į širdį“ metu surinkta daugiau nei 7 tūkstančiai eurų. O paaukoti jie daugiau nei 200jų šimtų senjorų vaišėms. Tačiau tokios šventinės iniciatyvos tik dalis Alvijos darbų pasaulio lietuvių bendruomenėje.

Šių metų pradžioje už aktyvų lietuvybės puoselėjimą ir glaudų bendradarbiavimą su gimtuoju Alytaus kraštu ji įvertinta globalios Lietuvos apdovanojimu. O kasdien Alvija ne tik trijų vaikų mama, bet ir lietuviško darželio bei lituanistinės mokyklos Londone vadovė. Neradusi sūnui tokio darželio, kokio norėtų, Alvija jį įkūrė pati.Šiuo metu ministerija ruošia projektus, todėl žmonių, kurie išmano lituanistinio švietimo kasdienines problemas, parama ir patarimai itin svarbūs.Iš dalies pasaulio lietuviu save vadina ir Danielius.

Nors dabar jo darbo vieta Vilniuje, už lietuviškų idėjų proveržį pasaulyje globalios Lietuvos apdovanojimuose nominuotas vyras, išmaišė pusę pasaulio. Tiek Lietuvos, tiek visos Europos inovacijų sistemos augimas – ir Danieliaus nuopelnas. Visos komandos žinias įvertino ir Europos komisija, kuri šiai patikėjo ne vieną projektą.

Plepė Monika
Redaktorius
Nemanytė-Lungienė Ginatrė
Režisierius
Aleksandravičius Kęstutis, Gudeliūnas Vilius
Operatorius
Černauskienė Laura, Vilimas Jonas
Prodiuseris
Šiugždinienė Jurgita, Černiauskaitė Alvija, Stasiulis Danielius, Armonaitė Aušrinė, Valiukas Mindaugas, Raižienė Rasa, Avižienytė Sandra, Lukšys Egidijus, Šakalytė Edita, Pranauskas Gražina, Slavinskaitė Karolina, Vokietaitis Domantas, Špučys Dainius
Pašnekovas
Valiukas Mindaugas, Mileris Darius-Nojus, Avižienytė Sandra
Atlikėjas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau