Lituanistinės mokyklos nori tapti Lietuvos švietimo sistemos dalimi: dabartinės paramos nepakanka

Prie kompiuterio ekrano – taip dabar prasideda daugelio mokinių rytas Lietuvoje. Panašiai jis prasideda ir lituanistinėse mokyklose visame pasaulyje. Pandemijos ribojimų varžomos ugdymo įstaigos mokinius vis dar dažniau sutinka virtualiai nei gyvai. Kai kurios pripažįsta, norinčiųjų mokytis kalbos prie kompiuterio ekrano gerokai mažiau nei tų, kurie kiekvieną savaitgalį į mokyklą daugelį metų ateidavo gyvai. Tačiau yra ir privalumų. Įprastai tikru galvos skausmu tampančios patalpų nuomos kurį laiką pavyko išvengti. Mokyklų vadovai sako, kad būtent jai dažnai tenka viena didžiausių biudžeto dalių. Švietimo ministerija lituanistinių mokyklų projektams pinigų skiria kasmet.

Tačiau specialiai sukurta darbo grupė, kurioje dalyvavo ne tik lituanistinių mokyklų mokytojai, vadovai, bet ir pasaulio lietuvių bendruomenės švietimo komisijos nariai suskaičiavo, kad tokios sumos toli gražu nepakanka. Lituanistinėse mokyklose dirbantys mokytojai norėtų, kad tokios mokyklos taptų bendros Lietuvos švietimo sistemos dalimi. O tai reiškia, kad jiems ne tik būtų papildomai skiriama pinigų, bet ir padedama su daugybe paprastesnių dalykų. Pavyzdžiui, tokių mokyklų mokytojai būtų įtraukti į bendrą mokytojų registrą.

Plepė Monika
Redaktorius
Nemanytė-Lungienė Ginatrė
Režisierius
Aleksandravičius Kęstutis, Gudeliūnas Vilius
Operatorius
Černauskienė Laura, Vilimas Jonas
Prodiuseris
Simonaitienė Donata, Bujanauskas Jūratė, Asanavičiūtė Dalia, Meilūnas Egidijus, Zontovičius Romanas, Naujokaitė Rūta, Slavinskaitė Sabina, Minelgaitė Inga, Čiuplys Ramūnas, Žičkytė Giedrė
Pašnekovas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau