Širdyje lietuvis. Pasaulio lietuvius suvienijusi poezija, sunki alytiškių studentų dalia JK ir kitais Dubajuje pasirūpinęs Dainius

Klaipėdietis Dainius Špučys jau šešerius metus gyvena Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Nors pradžia buvo sunki, prieš penkerius metus Dainius rado žmonių, kurie juo patikėjo, ir tada pradėjo sektis. Vyras tikina labai gerai žinąs, ką reiškia būti svetimoje šalyje, kur niekas kitas tavimi nepasirūpins. Kadaise pats radęs pagalbininkų, šiandien jis padeda Alvinui – jaunam vyrui iš Ugandos, patekusiam į beviltišką padėtį. Nors padėtis Ugandoje labai sudėtinga, tapti savo šalies patriotu Dainius paskatino ir Alviną. Dabar abiejų valstybių vėliavos jų namuose kabo viena šalia kitos.

Taip pat laidoje:

Pasaulio lietuviai tampa Lietuvos valdžios patarėjais. Ne tik dalijasi žiniomis, bet ir trokšta pokyčių. Vieni tokių – Alvija Černiauskaitė, JK lietuvė, švietimo, mokslo ir sporto ministrės visuomeninė konsultantė bei Inovacijų tarybos narys Danielius Stasiulis.

Pandemija ir toliau vienija lietuvius visame pasaulyje. Nors susitikti negali, kuria vis naujus projektus ir tradicijas. Skirtingus žemynus ir skirtingas laiko juostas suvienijo poezija.

Laimės už tūkstančių kilometrų ieškoję Karolina ir Domantas, grįžę į Lietuvą, ją rado akimirksniu. Alytiškių pora, kelis metus praleidę Jungtinėje Karalystėje, dabar purtosi ir vadina tą laikotarpį labai sudėtingu ir nemaloniu. Praėjusį rudenį jie gyvenimo kurti sugrįžo Lietuvon, o patraukliausias jiems pasirodė Kaunas.

Plepė Monika
Redaktorius
Nemanytė-Lungienė Ginatrė
Režisierius
Aleksandravičius Kęstutis, Gudeliūnas Vilius
Operatorius
Černauskienė Laura, Vilimas Jonas
Prodiuseris
Šiugždinienė Jurgita, Černiauskaitė Alvija, Stasiulis Danielius, Armonaitė Aušrinė, Valiukas Mindaugas, Raižienė Rasa, Avižienytė Sandra, Lukšys Egidijus, Šakalytė Edita, Pranauskas Gražina, Slavinskaitė Karolina, Vokietaitis Domantas, Špučys Dainius
Pašnekovas
Valiukas Mindaugas, Mileris Darius-Nojus, Avižienytė Sandra
Atlikėjas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau