Iš Bermudos – į gimtuosius Miklusėnus: kirpėjas Ramūnas grįžo po 24 metus trukusios emigracijos

„Reikėjo daug patirti ir pakeliauti, kad suprastum, kur pasaulyje geriausia“, – dabar juokiasi dešimtis apdovanojimų pelnęs ir gerą plaukų stilisto vardą ne vienoje šalyje užsitarnavęs Ramūnas Čiuplys. Po ilgų ieškojimų, po kelių bandymų viską pradėti iš naujo – Ramūnas grįžo atgal į Miklusėnus, Alytaus rajone. Ten, kur viską pradėjo prieš 24 metus, kai nusprendė išvykti laimės ieškoti į Londoną. Ramūnas sako, kad daug žmonių Londoną įsivaizduoja klaidingai, manydami, kad ten bus daug lengviau nei Lietuvoje. O iš tikrųjų anot jo, viename didžiausių Europos didmiesčių pasitinka žiauri konkurencija, kurią atlaikyti gali tikrai ne kiekvienas. Tačiau geras uždarbis visai negarantuoja kokybiško gyvenimo, – dabar pripažįsta Ramūnas ir sako, kad viską, ką tuo metu uždirbdavo, išleisdavo kasdienėms išlaidoms. Jis iki šiol sapnuoja, kiek tuo metu mokėdavo už savo nedidelio buto nuomą.

Paskaičiavęs, kad Londone ilgiau pasilikti neapsimoka, Ramūnas ieškojo naujos vietos, kur galėtų persikelti ir gyventi komfortiškiau. Iš savo buvusių kolegų jis išgirdo itin egzotiškos vietos – Bermudos pavadinimą. Tai Jungtinės Karalystės užjūrio teritorija Atlanto vandenyne, apie tūkstantį kilometrų nuo Amerikos krantų. Vietiniame grožio salone įsisukęs plaukų stilistas pasakoja labai greitai supratęs, kad Bermuda nebus jo paskutinė stotelė. Užsieniečiams ten labai sunku pritapti, todėl ir mūsų tautiečių beveik nėra. Ramūnas sutiko tik vieną salyne gyvenančią lietuvę. Ir štai, Ramūnas vėl čia, nuo ko viskas prasidėjo. Po ilgų ieškojimų, paaiškėjo, kad ne Londonas, ne Bermuda, o būtent gimtieji Miklusėnai yra pati tinkamiausia vieta gyventi ir dirbti.

Plepė Monika
Redaktorius
Nemanytė-Lungienė Ginatrė
Režisierius
Aleksandravičius Kęstutis, Gudeliūnas Vilius
Operatorius
Černauskienė Laura, Vilimas Jonas
Prodiuseris
Simonaitienė Donata, Bujanauskas Jūratė, Asanavičiūtė Dalia, Meilūnas Egidijus, Zontovičius Romanas, Naujokaitė Rūta, Slavinskaitė Sabina, Minelgaitė Inga, Čiuplys Ramūnas, Žičkytė Giedrė
Pašnekovas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau