Širdyje lietuvis. Lituanistinio švietimo analizė, projektas „LT Big Brother“ ir režisierė Giedrė Žickytė

Lituanistinėse mokyklose dirbantys mokytojai norėtų, kad tokios mokyklos taptų bendros Lietuvos švietimo sistemos dalimi. O tai reiškia, kad jiems ne tik būtų papildomai skiriama pinigų, bet ir padedama su daugybe paprastesnių dalykų. Pavyzdžiui, tokių mokyklų mokytojai būtų įtraukti į bendrą mokytojų registrą.

Į darbą kasdien Romanas dabar eina gimtajame Kaune, nors dar visai neseniai savo namais vadino Kaliforniją. Į Jungtines valstijas jis išvyko prieš 15 metų vos baigęs studijas Vytauto didžiojo universitete. Nors čia studijavo istoriją, pripažįsta, už Atlanto istoriku netapo. O ir studijų metais sukauptų žinių mažai teprireikė – naujame gyvenimo etape visko mokytis teko iš naujo. Dabar vyras yra projekto „LT Big Brother“ mentorius, kviečiantis savanoriauti kitus.

„Reikėjo daug patirti ir pakeliauti, kad suprastum, kur pasaulyje geriausia“, – dabar juokiasi dešimtis apdovanojimų pelnęs ir gerą plaukų stilisto vardą ne vienoje šalyje užsitarnavęs Ramūnas Čiuplys. Po ilgų ieškojimų, po kelių bandymų viską pradėti iš naujo – Ramūnas grįžo atgal į Miklusėnus, Alytaus rajone.

Kino teatrai pas mus uždaryti, tačiau tai netrukdo lietuvei režisierei Giedrei Žickytei visame pasaulyje pristatyti savo naujojo filmo „Šuolis“ ir vieną po kito rinkti prestižinius apdovanojimus. Kovo pabaigoje Jungtinėse Valstijose vykusiame Salemo filmų festivalyje „Šuolis“ gavo „Specialųjį žiuri prizą“.

Plepė Monika
Redaktorius
Nemanytė-Lungienė Ginatrė
Režisierius
Aleksandravičius Kęstutis, Gudeliūnas Vilius
Operatorius
Černauskienė Laura, Vilimas Jonas
Prodiuseris
Simonaitienė Donata, Bujanauskas Jūratė, Asanavičiūtė Dalia, Meilūnas Egidijus, Zontovičius Romanas, Naujokaitė Rūta, Slavinskaitė Sabina, Minelgaitė Inga, Čiuplys Ramūnas, Žičkytė Giedrė
Pašnekovas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau