Žinios. Nuo 2021 m. rugsėjo socialinės rizikos šeimų vaikai turės eiti į darželius

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1109 nauji koronaviruso atvejai, dėl COVID-19 mirė 11 žmonių, tarp jų jauniausia koronaviruso auka nuo pandemijos pradžios – daugiau nei trisdešimties žmogus. Augant sergančiųjų koronavirusu skaičiui ir mirštamumui, savivaldybės imasi testuoti daugiau gyventojų, įrengia karštosios linijos alternatyvą.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, pirmosios vakcinos nuo COVID-19 dozės į Lietuvą gali atkeliauti jau ir sausio mėnesį.

Italijos sveikatos ministerijos paskelbtame pranešime pabrėžiama, kad šalyje COVID-19 rizika tampa nekontroliuojama, nors vyriausybė ėmėsi griežtų apribojimų. Ligoninėms pacientų srautas tampa sunkiai pakeliama našta.

Darbą baigė prieš ketverius metus į pirmąjį posėdį susirinkęs 2016–2020 metų kadencijos Seimas. Politologai, vertindami jau pasibaigusios kadencijos Seimo darbą, išskyrė parlamentarų norą kapstytis po praeitį ir skubėti priimti daugybę įstatymų.

Nors ir bandomuoju režimu, Lietuvoje keliose vietose jau veikia 5G mobilusis ryšys. Bendrovė „Telia“ keliolika naujos kartos ryšio bazinių stočių įjungė Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Nuo kitų metų rugsėjo socialinės rizikos šeimų vaikai turės eiti į darželius. Seimas priėmė prezidento inicijuotas įstatymo pataisas, pagal kurias, į ankstyvąjį ugdymą būtų įtraukta papildomai apie 1500 vaikų per metus.

Lietuva planuoja šią savaitę pasirašyti sutartį su Jungtinėmis Valstijomis ir įsigyti 4 „Black Hawk“ sraigtasparnius su papildoma įranga ir atsarginėmis dalimis. Per 5 metus Jungtinių Valstijų Vyriausybei bus sumokėta 181 mln. eurų.

Beveik 2000 Rusijos karių „permetami“ į Kalnų Karabachą po to, kai Armėnija ir Azerbaidžanas, tarpininkaujant Rusijai, susitarė nutraukti susirėmimus dėl ginčytinos teritorijos.

Orai. Sportas.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau