Žinios. JAV Aukščiausiasis Teismas pradės svarstyti ieškinį atšaukti vieną iš svarbiausių Obamos laimėjimų – sveikatos reformą

LRT TELEVIZIJA

2020.11.10 08:09

Armėnijos premjeras pranešė pasirašęs taikos susitarimą su Rusijos ir Azerbaidžano vadovais dėl karinių veiksmų nutraukimo Kalnų Karabache. Nikolas Pašinianas socialiniame tinkle teigia, kad tai skausmingas susitarimas, tačiau jis priimtas gerai įvertinus padėtį mūšio lauke. Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas teigia, kad šis susitarimas yra istorinis ir tai yra Armėnijos kapituliacija.

Skirtingos šalys, skirtingos aplinkybės ir skirtingi motyvai – bet pasiirinktas metodas tas pats. Ispanijoje šiandien pradedami teisti trys įtariamieji, padėję prieš trejus metus rengti džihadistinius išpuolius Barselonoje, kai furgonas rėžėsi į pėsčiuosius pagrindinėje gatvėje ir žuvo 14 žmonių. Kanadoje šiandien bus pradėtas teisti užpuolikas, kuris užpernai furgonu rėžėsi į pėsčiuosius Toronte ir nužudė 10 žmonių.

Amerikos politinės kovos įkarštyje Aukščiausiasis Teismas šiandien pradės svarstyti ieškinį atšaukti vieną iš svarbiausių Baracko Obamos laimėjimų – sveikatos reformą.
Prieinamos sveikatos priežiūros įstatymas užtikrino, kad draudimą pigiau įgytų ir tie, kas negalėjo jo įpirkti, nes, pavyzdžiui, sirgo lėtInėmis ligomis. Aukščiausiasis Teismas svarstys, ar tebėra teisėtas reikalavimas draudimą turėti visiems, kai respublikonai Kongrese atšaukė bausmes neturintiems draudimo. Obamos vardu pavadintą sistemą respublikonai seniai laiko kišimusi į rinką.

Paryžiuje šiandien prasideda buvusio Vatikano pasiuntinio Prancūzijoje teismas dėl kaltinimų, kad jis bandė seksualiai išnaudoti penkis vyrus.

Karantinas ir artėjantys žiemos šalčiai džiugina nedaugelį – bet ir viena, ir kita į naudą Islandijos gamintojams. Puikiai šildantys, jaukūs islandiškos vilnos megztiniai ir šiaip populiarūs pasaulyje, o dabar vilnos paklausą didina ir tai, kad daugelis, turėdami daugiau laiko namie, imasi megzti patys.

Ved. Justė Tamošaitienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau