Žinios. Praėjusią parą Lietuvoje nuo COVID-19 mirė net 11 žmonių, patvirtinti 1109 nauji atvejai

LRT TELEVIZIJA

2020.11.10 14:20

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1109 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Daugiausia jų – Vilniaus, Šiaulių, Kauno ir Klaipėdos apskrityse. Nuo COVID-19 mirė dar 11 žmonių, šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 221 gyvybę. Jauniausias miręs žmogus priklausė 30-39 metų amžiaus grupei ir sirgo lėtinėmis ligomis.

Dvyliktoji Seimo kadencija šiandien baigia darbą. Rytą valdantieji „valstiečiai“ siekė surengti dar du nenumatytus posėdžius trečiadienį, norėdami priimti kreipimąsi į Konstitucinį Teismą, tačiau jau šiandien ypatingos skubos tvarka Parlamentarai kreipėsi į Konstitucinį Teismą dėl išvados, ar per šių metų Seimo rinkimus nebuvo pažeistas Seimo rinkimų įstatymas, dėl Andriaus Tapino ir „Laisvės TV“ kampanijos prieš Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovą Valdemarą Tomaševskį.

Nors ir testiniu režimu, Lietuvoje keliose vietose jau veikia naujos kartos 5G mobilusis ryšys. Bendrovė „Telia“ 11 naujos technologijos bazinių stočių įjungė Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centruose, dar dvi 5G stotys gruodžio pradžioje bus įdiegtos Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje.

Lietuva planuoja šią savaitę pasirašyti sutartį su Jungtinėmis Valstijomis ir įsigyti 4 „Black Hawk“ sraigtasparnius su papildoma įranga ir atsarginėmis dalimis. Per penkerius metus Jungtinių Valstijų Vyriausybei bus sumokėta 181 milijonas eurų.

Šimtai Rusijos karių permetami į Kalnų Karabachą po to, kai Azerbaidžano, Armėnijos ir Rusijos lyderiai pasirašė susitarimą nutraukti ugnį. Paliaubos įsigaliojo po vidurnakčio.

Seimas pritarė prezidento Gitano Nausėdos veto: privalomų seniūnijų nebus. Parlamentas buvo priėmęs įstatymo pataisas, kurios įpareigojo savivaldybes privalomai steigti seniūnijas. Šalies vadovas įstatymą vetavo argumen-tuodamas savivaldos autonomijos pažeidimu.

Karantinas ir artėjantys žiemos šalčiai džiugina nedaugelį – bet ir viena, ir kiita į naudą Islandijos gamintojams. Puikiai šildantys, jaukūs islandiškos vilnos megztiniai ir šiaip populiarūs pasaulyje, o dabar vilnos paklausą didina ir tai, kad daugelis, turėdami daugiau laiko namie, imasi megzti patys.

Ved. Ignas Andriukevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau