Žinios. Europos lyderiai šiandien rinksis į vaizdo konferenciją dėl atsako į teroro išpuolius

Seimas svarstys Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos inicijuotą nutarimą kreiptis į Konstitucinį teismą išaiškinimo, ar per Seimo rinkimus Andriaus Tapino ir „Laisvės TV“ kampanija „Viso gero, Voldemortai“ nepažeidė rinkimų įstatymų ir neturėjo esminės įtakos rinkimų rezultatams.

Armėnijos premjeras pranešė pasirašęs taikos susitarimą su Rusijos ir Azerbaidžano vadovais dėl karinių veiksmų nutraukimo Kalnų Karabache. Nikolas Pašinianas socialiniame tinkle teigia, kad tai skausmingas susitarimas, tačiau jis priimtas gerai įvertinus padėtį mūšio lauke. Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Aliyevas teigia, kad šis susitarimas yra istorinis ir tai yra Armėnijos kapituliacija.

Virusologiją pamėgusių vyro ir žmonos įkurta Vokietijos bendrovė šį rytą, prieš atsidarant biržoms, skelbs praėjusio ketvirčio finansinius rezultatus. Bet toji bendrovė jau vakar sukėlė milžinišką šuolį akcijų rinkose – ir viltis pasaulyje, kad pavyks suvaldyti pandemiją. „Bayon Tech“, kartu su farmacijos milžine „Pfizer“, vakar paskelbė, kad jų vakcinos bandymai rodo 90-mties procentų veiksmingumą.

Prancūzijos prezidentas po išpuolių Paryžiaus priemiestyje, Nicoje ir Vienoje šiandien rengs Europos lyderių vaizdo konferenciją dėl atsako džihadistams. Emmanuelis Macronas priims Austrijos kanclerį, o prie jų vaizdo ryšiu prisijungs Vokietijos kanclerė, Europos Komisijos ir Europos vadovų tarybos pirmininkai.

Europos Sąjunga šiandien siekia pradėti narystės derybas su Šiaurės Makedonija, bet neaišku, ar pavyks išspręsti dar vieną ginčą dėl istorijos, tik jau nebe su Graikija, o su Bulgarija.

Orai.

ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau