Žinios. Kalnų Karabacho konfliktas: Armėnijos premjeras pranešė pasirašęs taikos susitarimą su Rusija ir Azerbaidžanu

Armėnijos premjeras pranešė pasirašęs taikos susitarimą su Rusijos ir Azerbaidžano vadovais dėl karinių veiksmų nutraukimo Kalnų Karabache. Nikolas Pašinianas socialiniame tinkle teigia, kad tai skausmingas susitarimas, tačiau jis priimtas gerai įvertinus padėtį mūšio lauke. Azerbaidžano prezidentas Ilhamas Alijevas teigia, kad šis susitarimas yra istorinis ir tai yra Armėnijos kapituliacija.

Skirtingos šalys, skirtingos aplinkybės ir skirtingi motyvai – bet pasirinktas metodas tas pats. Ispanijoje šiandien pradedami teisti trys įtariamieji, padėję prieš trejus metus rengti džihadistinius išpuolius Barselonoje, kai furgonas rėžėsi į pėsčiuosius pagrindinėje gatvėje ir žuvo 14-a žmonių. Kanadoje šiandien bus pradėtas teisti užpuolikas, kuris užpernai furgonu rėžėsi į pėsčiuosius Toronte ir nužudė 10-mt žmonių.

Europos Sąjunga šiandien siekia pradėti narystės derybas su Šiaurės Makedonija, bet neaišku, ar pavyks išspręsti dar vieną ginčą dėl istorijos, tik jau nebe su Graikija, o su Bulgarija.

Kultūros renginių organizatoriai dalį renginių dėl karantino atšaukia ir kelia juos į kitus metus. Kultūros taryba teigia, kad tokia galimybe jau pasinaudojo ne vienas kūrėjas, tačiau neaišku, ar kitąmet vyksiantys projektai galės gauti valstybinę paramą. Konstitucinis teismas išaiškino, kad metų pabaigoje nepanaudotos lėšos turi būti grąžintos į biudžetą. Iki šiol buvo leidžiama dalį lėšų perkelti į kitus metus.

Ved. Justė Tamošaitienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau