Žinios. Dėl privalomo kaukių dėvėjimo ir kontaktinio ugdymo pradinukų tėvai pasiskirstė į dvi stovyklas

Tėvynės sąjungos, Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos lyderiai Seime pasirašė sutartį dėl naujos valdančiosios koalicijos sudarymo. Dokumente teigiama, kad dešinieji yra pasiryžę telktis siekdami atkurti pasitikėjimo ryšius valstybėje bei tarp jos žmonių bei sudaro koalicinio bendradarbiavimo ir Vyriausybės formavimo susitarimą.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1056 koronaviruso atvejai. Po maždaug 300 registruota Vilniaus ir Kauno apskrityse. Per vakar ištirta mažiau nei puspenkto tūkstančio ėminių, o tai yra maždaug triskart mažiau nei pastarosiomis darbo dienomis. Pranešama apie tris naujas mirtis.

Paskelbus karantiną ir leidus pradinėse mokyklose organizuoti kontaktinį ugdymą, tėvai pasiskirstė į dvi stovyklas. Vieni džiaugiasi sprendimu vaikus mokyti mokyklose, kiti prašo mokyklų vadovų organizuoti nuotolinį mokymą. Tėvų pasipiktinimą kelia ir privalomas kaukių dėvėjimas pradinukams. Prieš jį jau surinkta 7 tūkst. pradinukų tėvų parašų.

Išrinktasis Jungtinių Valstijų Prezidentas Joe Bidenas jau buria valdžios perėmimo komandą, tuo metu Donaldas Trumpas kuria planus, kaip užginčyti pralaimėjimą ir kartoja, kad pergalė pavogta. Joe Bidenas, sulaukęs pažado iš Vokietijos kanclerės stovėti petys petin kovojant su globialiais iššūkiais, pirmiausia ketina pradėti nuo kovos su pandemija ir ekonomikos atkūrimo.

Praėjusią savaitę į energetikos sistemą įjungta Astravo atominė elektrinė nuo sekmadienio vidurdienio nebegamina elektros. Apie tai informavo Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Lit-grid“. Kol kas nežinoma, dėl kokių priežasčių elektros gamyba sustabdyta.

Kai kurie kadenciją baigiantys politikai tolesnį darbą bando užsitikrinti diplomatinėje tarnyboje. Pavyzdžiui, nebeperrinktas Seimo narys Egidijus Vareikis siekia susigrąžinti prieš dešimtmečius turėtą diplomato statusą. Užsienio reikalų ministerijos diplomatų atestacijos komisija rekomenduoja jį skirti vieno iš departamentų patarėju. Ilgamečiai diplomatai ir ekspertai tokią praktiką peikia – vadinamasis politikų įdiplomatinimas demotyvuoja tuos, kurie nuosekliai lipa diplomatinės karjeros laiptais.

Danės upėje prišvartuotas 72 metų senumo laivas „Ole Willasen“ vėl skendo.

Orai. Sportas.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau