Žinios. Antras šansas: prasideda papildomas priėmimas į šalies universitetus ir kolegijas

Sulaukęs Rusijos prezidento palaikymo, Aliaksandro Lukašenkos režimas vėl ėmė demonstruoti jėgą: vakare sulaikyti apie 200 žmonių. Tarp suimtų – kelios dešimtys žurnalistų, kai kurie paleisti, bet dalis šiandien stos prieš teismą. Viena reporterė išvežta į ligoninę, o švedas fotografas bus deportuotas. Tuo metu prie Lietuvos sienos Baltarusijos kariuomenė turi pradėti didelio masto karines pratybas.

Prasideda papildomas priėmimas į Lietuvos universitetus ir kolegijas, prašymus galima teikti iki pirmadienio 14 val.

Jungtinės Tautos įspėja, kad pasaulis dėl COVID-19 pandemijos išgyvena „švietimo krizę“: net trečdalis vaikų, ypač skurdesnėse šalyse, neturi galimybės mokytis nuotoliniu būdu. Tuo tarpu šalys Europoje rengiasi pradėti mokslo metus – kaip tik tuo metu, kai beveik visur virusas vėl plinta intensyviau.

Italijoje, netoli Sardinijos salos, užsidegė ir nuskendo 48 m ilgio superjachta. Iškviesta pakrančių apsauga – du patrulių laivai ir sraigtasparnis – 80 km nuo sausumos užsiliepsnojusiam laivui padėti nebegalėjo. 17 jame buvusių žmonių – 9 įgulos nariai ir 8 svečiai iš Kazachstano – spėjo evakuotis gelbėjimosi valtimi, kur sulaukė pagalbos.

Orai.

Sportas.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau