Žinios. Jungtinių Valstijų pakrantę pasiekęs uraganas Laura niokoja Luizianos valstiją

Rusijos Prezidentas Vladimiras Putinas interviu šalies televizijai pareiškė, kad Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos prašymu sudarė teisėsaugos pareigūnų rezervą. Bet esą jie nebus išsiųsti į Minską, kol, pasak jo, „ekstremistiniai elementai neperžengs tam tikrų sienų ir nepradės plėšikauti“. Vakar vakare Baltarusijos omonininkai išvaikė mitingą Minsko centre. Pranešama, kad sulaikyta mažiausiai 30 žmonių, liudininkų pasakojimu, tik vaikinai. Dalis protestutojų buvo uždaryti bažnyčioje. Padėtį Baltarusijoje ir sankcijas režimui šiandien aptars Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai.

Lietuvoje per kelias savaites nuo suklastotų Baltarusijos rinkimų patvirtinta jau vienuolika baltarusių politinio prieglobsčio prašymų ir dar keturiasdešimt keturi leidimai atvykti ypatingais humanitariniais pagrindais. Tarp jų – ir visame pasaulyje išgarsėję du baltarusiai garso režisieriai, likus kelioms dienoms iki rinkimų, išdrisę per valdžios renginį paleisti Viktoro Cojaus dainą apie permainas ir už tai areštuoti.

Po ilgesnės pertraukos susirinkusi valdančioji koalicija, aptarusi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovų pasisakymus, pateisinančius Aliaksandro Lukašenkos režimo brutalius veiksmus prieš taikius protestuotojus ir rinkimų rezultatų klastojimą, nusprendė, kad juos reikėtų suprasti ne taip, kaip buvo suprasti viešojoje erdvėje. Lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševkis šiandien ir pareiškė, kad sekmadienį dešimtis tūkstančių gyventojų sutraukęs „Laisvės kelias“ – nepavyko. Jo organizatorisu Andrius Tapinas šiuos teiginius pavadino kliedesiais.

Seimo rinkimuose dalyvaujančios partijos burtų keliu išsiaiškino savo numerį rinkimuose – juo partija bus pažymėta balsalapyje. Ištraukta 17 numerių – tiek partijų dalyvauja rinkimuose daugiamandatėje apygardoje. Numeriai dar gali kisti, jei partijos sudarys koalicijas. Sociologė Rasa Ališauskienė pabrėžia, kad partijos ir jų numeriai svarbu tik daugiamandatėje apygardoje. Pusę seimo – renkamą vienmandatėse – labiau esą lemia asmenybės.

Dėl COVID-19 greitaisiais testais planuojama ištirti apie 70 proc. mokytojų. Pasak Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, jau išsiųsta informacija su prašymu savivaldybėms, kad šios nurodytų, kiek greitųjų testų reikės. Tikrintis nebus privaloma. Savivaldybės turės susitarti su sveikatos priežiūros įstaigomis dėl specialistų, kurie mokytojų testus paims ir suves į elektroninę sistemą.

Šiandien sostinėje, savivaldybėms perduoti 25 nauji geltonieji autobusai, vienas iš jų iškeliaus pas Baltarusijos lietuviškos Rimdžiūnų mokyklos mokinius. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pranešė iki metų pabaigos numatanti įsigyti ir savivaldybėms paskirstyti dar 40 mokyklinių autobusų. Iš viso jų, šiais metais planuojam perduoti 86. Likusi autobusų dalis bus perduota rugsėjo mėnesį.

Kauno miesto savivaldybei šiemet 16 kartų padidinus darželio mokestį ne miesto vaikams, Kauno rajone – darželių statybų bumas. Statomi moduliniai darželiai, juos rajono savivaldybė nuomosis ketveriems metams. Iš viso šiemet rajone ketinama sukurti daugiau kaip 700 naujų vietų darželinukams.

Jungtinių Valstijų pakrantę pasiekęs uraganas Laura niokoja Luizianos valstiją. Pranešama apie stiprų vėją – užfiksuotas didžiausias pastovus greitis buvo 240 kilometrų per valandą. Taip pat dėl stiprių liūčių, prognozuojami staigūs ir dideli potvyniai. Meteorologų teigimu, Laura gali būti tarp trylikos stipriausių uraganų šalies istorijoje. Įspėjama, kad žala gal būti katastrofiška, jau dabar evakuotis liepta kone pusei milijono žmonių. Teksaso gubernatorius uraganą pavadino „beprecedenčio stiprumo“ ir paragino žmones evakuotis. Padėti žmonėms pasiruošusi ir Nacionalinė gvardija. Anksčiau Laura sukėlė potvynius Haityje, Dominikos Respublikoje ir nusinešė mažiausiai 25 gyvybes.

Orai. Sportas.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau