Žinios. Minske tęsiasi protestai – dalis protestuotojų buvo uždaryti bažnyčioje

Po ilgesnės pertraukos susirinkusi valdančioji koalicija, aptarusi Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovų pasisakymus, pateisinančius Aliaksandro Lukašenkos režimo brutalius veiksmus prieš taikius protestuotojus ir rinkimų rezultatų klastojimą, nusprendė, kad juos reikėtų suprasti ne taip, kaip buvo suprasti viešojoje erdvėje. Lenkų rinkimų akcijos lyderis Valdemaras Tomaševkis šiandien ir pareiškė, kad sekmadienį dešimtis tūkstančių gyventojų sutraukęs „Laisvės kelias“ – nepavyko. Jo organizatorius Andrius Tapinas šiuos teiginius pavadino kliedesiais.

Vakar vakare Baltarusijos OMON‘as išvaikė mitingą Minsko centre. Pranešama, kad sulaikyta mažiausiai 30 žmonių, liudininkai pasakoja, kad buvo sulaikomi tik vaikinai. Dalis protestutojų buvo uždaryti bažnyčioje. Padėtį Baltarusijoje ir sankcijas režimui šiandien aptars Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai. Rugsėjį ketinama iki dvidešimties asmenų įtraukti į nepageidajamų bendrijoje asmenų sąrašą. NATO generalinis sekretorius Lukašenkos valdžią pavadino režimu ir nepateisinamais vadino Lukašenkos gąsdinimus, kad prie šalies sienų NATO telkia karines pahėgas.

Seimo rinkimuose dalyvaujančios partijos burtų keliu išsiaiškino savo numerį rinkimuose – juo partija bus pažymėta balsalapyje. Ištraukta 17 numerių – tiek partijų dalyvauja rinkimuose daugiamandatėje apygardoje. Numeriai dar gali kisti, jei partijos sudarys koalicijas. Sociologė Rasa Ališauskienė pabrėžia, kad partijos ir jų numeriai svarbu tik daugiamandatėje apygardoje. Pusę seimo – renkamą vienmandatėse – labiau esą lemia asmenybės.

Per vakar dieną Lietuvoje patvirtinti 36 nauji susirgimai koronavirusu. 14 iš jų registruota Vilniaus, po 6 – Kauno, Utenos ir Panevėžio, dar 4 – Klaipėdos apskrityse. Registruotas 1 įvežtinis atvejis – asmuo į Lietuvą grįžo iš Didžiosios Britanijos. 8 asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios. Lietuvoje iš viso patvirtinti 2762 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 862 asmenų. Nuo koronaviruso Lietuvoje mirė 85 žmonės. Pasak sveikatos apsaugos ministro, bus koreguojama testavimo nuo koronaviruso strategija, ketinama mažiau atlikti profilaktinių tyrimų, bet daugiau tirti simtominius atvejus. Pasak Verygos, taip pat paruoštos rekomendacijos ugdymo įstaigoms dėl mokytojų tikrinimo dėl COVID-19.

Europos Sąjungos prekybos komisaras Philas Hoganas traukiasi iš pareigų, po to, kai Airijos vyriausybė jį apkaltino pažeidus dėl COVID-19 taikomus ribojimus. Iš Briuselio atvykęs į Airiją jis esą nesilaikė karantino taisyklių, o paskui su dar 80 žmonių prieš savaitę dalyvavo viename Airijos golfo aikštyne surengtoje vakarienėje. Hoganas neigia pažeidęs įstatymus ir pabrėžia, kad COVID-19 testas buvo neigiamas. Vis tik pripažino, kad turėjo griežčiau laikytis saugumo gairių.

Kauno miesto savivaldybei šiemet 16 kartų padidinus darželio mokestį ne miesto vaikams, Kauno rajone – darželių statybų bumas. Statomi moduliniai darželiai, juos rajono savivaldybė nuomosis ketveriems metams. Iš viso šiemet rajone ketinama sukurti daugiau kaip 700 naujų vietų darželinukams.

Kritus keleivių skaičiui Japonijos greitaeigių traukinių operatoriai ieško būdų kaip užpildyti vietas ir išvengti nuostolių. Vienas iš pirmųjų bandymų – gabenti šviežią žuvį. Taip Tokijo pietų stalą jūrų gėrybės iš atokiausių šalies kampelių gali pasiekti vos per porą valandų.

Jungtinių Valstijų pakrantę pasiekęs uraganas Laura niokoja Luizianos valstiją. Pranešama apie stiprų vėją – užfiksuotas didžiausias pastovus greitis buvo 240 kilometrų per valandą. Taip pat dėl stiprių liūčių, prognozuojami staigūs ir dideli potvyniai. Meteorologų teigimu, Laura gali būti tarp trylikos stipriausių uraganų šalies istorijoje. Įspėjama, kad žala gal būti katastrofiška, jau dabar evakuotis liepta kone pusei milijono žmonių. Teksaso gubernatorius uraganą pavadino „beprecedenčio stiprumo“ ir paragino žmones evakuotis. Padėti žmonėms pasiruošusi ir Nacionalinė gvardija. Anksčiau Laura sukėlė potvynius Haityje, Dominikos Respublikoje ir nusinešė mažiausiai 25 gyvybes.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau