(Ne)emigrantai. Nuo palapinės iki verslo Norvegijoje, jauno vyro gyvenimas po COVID-19 ir Įspaniją į Plungę išmainiusi Ina

Naująjį laidos „(Ne)emigrantai“ laidos sezona pradedame pasakojimu iš Norvegijos. Čia gyventi atvykusių lietuvių – netrūksta. Susipažinkite su kauniečiu Vidmantu Rimu. Norvegijoje vyrui priklauso statybų įmonė, kurioje pluša ir kiti tautiečiai. Vidmantas sako, kiekvienam padedantis čia įsikurti, duodantis gerų patarimų ir darbo, nes puikiai prisimena, kaip sunkiai pats kūrėsi svetimoje šalyje. Prieš aštuonerius metus atvykęs į Norvegiją, vyras apsigyveno po medžiu palapinėje.

Tai, kad Londone gyvenantis šiaulietis Martynas dar kovo mėnesį užsikrėtė koronaviruso infekcija LRT TELEVIZIJOS laidoje „(Ne)emigrantai“ jau rodėme prieš pusmetį. Tuo metu Martynas gulėjo sugriežtinto režimo karinėje ligoninėje ir jo sveikata gerėjo, tačiau netrukus po interviu pasirodymo televizijos eteryje, vaikino sveikata stipriai pablogėjo ir jis atsidūrė reanimacijoje. Apie tai, ką tuo metu išgyveno, kas vyko Londone per patį epidemijos piką ir kaip pasikeitė jauno vyro gyvenimas po šios sunkios ligos susitikome pasikalbėti jau ne virutaliai, o šalia naujų Martyno namų Londone.

Aštuoniolikmetė Ina su mama, patėviu ir dviem jaunesnėmis sesutėmis šiuo metu turėtų gyventi mažame Ispanijos miestelyje, tačiau mergina pati nusprendė, kad to nenori ir grįžo į Lietuvą pas močiutę. Ina pasakoja, kad geriau gyvens toli nuo mamos, bet į Ispaniją – negrįš.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau