Panorama. Panevėžyje – atliekų tvarkymo naujovės: konteinerius stebės vaizdo kameros (su vertimu į gestų k.)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pranešė, kad Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja yra Lietuvoje. Baltarusijos valdžia ją esą spaudė, ir ši neturėjo kito pasirinkimo, kaip tik palikti šalį. Lietuvoje jau kurį laiką – ir jos vaikai.

Vieni Baltarusijos nepriklausomi ekspertai būgštauja, kad išvykus Sviatlanai Cichanouskajai protestai gali nuslūgti, kiti tvirtina priešingai – dvi naktis žmonės rinkosi, nors opozicijos kandidatė į prezidentus protestuose nedalyvavo. Šiandien prie protestuotojų gatvėse prisijungė pilietinio nepaklusnumo akcijos dalyviai. Streikuoja kai kurios įmonės, kurios dar prieš rinkimus perspėjo dėl streiko, jeigu rinkimai bus suklastoti. Aistras dar kursto žiaurus specialiųjų milicijos pajėgų OMON susidorojimas su prieš rinkimų klastojimą protestuojančiais Baltarusijos gyventojais, daugiausia jaunais žmonėmis. Vienas protestuotojas žuvo. Nelaimė įvyko, kai savadarbis užtaisas sprogo jo rankose.

Lenkija yra pasirengusi tarpininkauti, derybose tarp Aliaksando Lukašenkos ir opozicijos, pareiškė užsienio reikalų ministras Jacekas Czaputowiczius. Lietuva ir Latvija teigia, kad priims politinius pabėgėlius iš Baltarusijos, jeigu reikės.

Augant užsikrėtusiųjų koronaviruso infekcija skaičiui, Sveikatos apsaugos ministerija siūlo Seimui įpareigoti savivaldybes ir gydymo įstaigas turėti apsaugos priemonių rezervą, kurio užtektų bent mėnesiui. Valstybės rezervas būtų kaupiamas dviem mėnesiams ir naudojamas nebelikus visų kitų atsargų.

Švietimo ministerija sprendžia, kaip reikės paskirstyti lėšas, kurios buvo numatytos valstybės finansuojamoms vietoms aukštosiose mokyklose, tačiau trečdaliui abiturientų neišlaikius valstybinio matematikos egzamino, gali likti nepanaudotos.

Artėjant Seimo rinkimams, populiariausios šalies partijos gali pasigirti surinkusios po kelis šimtus tūkstančių eurų rinkimų kampanijai. Už šiuos pinigus bus perkama reklama ir dėliojama rinkimų kampanija. 5 politinių jėgų sąskaitose švilpauja vėjai. Komunikacijos ekspertai ir politologai sako, kad ne viską lemia pinigai.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, kad šalyje įregistruota vakcina nuo koronaviruso. Pasak prezidento, vakciną išbandė ir viena iš jo dukterų. PSO praėjusią savaitę perspėjo vakcinos nuo koronaviruso kūrimą forsuojančią Rusiją, laikytis nurodytų gairių ir etapų, kurie būtini saugiai vakcinai sukurti.

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) valstybės sekretorius Mike`as Pompeo pradėjo penkių dienų kelionę po Vidurio Europos šalis. Dvi dienas jis praleis Čekijoje, o šeštadienį Varšuvoje pasirašys Lenkijos ir JAV karinio bendradarbiavimo sutartį.

Vėl augant sergančiųjų COVID-19 skaičiui, vaistininkų teigimu, apsauginių kaukių paklausa pakilo keliolika kartų. Pirkti jų gyventojai suskubo ir vos grąžinus prievolę dėvėti kaukes uždarose viešosiose erdvėse. Specialistai perspėja – apsaugo tik sertifikuotos kaukės.

Panevėžyje – atliekų tvarkymo naujovės: konteinerius stebės vaizdo kameros. Savivaldybė siekia ne tik sudrausminti aplinkos teršėjus, bet ir bausti rajono gyventojus, kurie naudojasi miesto konteineriais.

Skulptorius Rimantas Milkintas Vilniuje, iš centro pakeliui į oro uostą, įkurdino skulptūrą, skirtą Steponui Dariui ir Stasiui Girėnui atminti. Menininką sudomino faktas, kad ir po Atlantą perskridusio lėktuvo katastrofos į Lietuvą gabentas paštas buvo pristatytas žmonėms. Todėl istoriniam įvykiui skirtą skulptūrą pavadino „Per tris dienas“. Tiek užtruko pašto siuntos kelionė iš Niujorko į Lietuvą.

Su vertimu į gestų k.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau