Panorama. Indijoje nuo tako nuslydo keleivinis lėktuvas: yra žuvusiųjų (su vertimu į gestų k.)

Koronavirusas neaplenkė ir prezidento komandos. Vienas iš prezidentūros darbuotojų bendravo su galbūt koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu, todėl prezidentas su šeima ir visi prezidentūros darbuotojai izoliuojasi. Kaip skelbia prezidento atstovas spaudai, prezidentūroje atliekama dezinfekcija. LRT žiniomis, keli patarėjai bendravo su užsikrėtusiu Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovu Jonu Sakalausku. J. Sakalauskas sako, kad kontaktą su juo turėjo apie 20 žmonių.

Nuo pirmadienio, pablogėjus epidemiologinei situacijai, į paveiktų valstybių sąrašą įtrauktos ir Turkija, Nyderlandai, Islandija, Kipras, Lenkija. Iš jų grįžtantys Lietuvos piliečiai privalės 2 sav. Izoliuotis. Lietuvos etninėse žemėse, pvz. Punske, atšaukiami renginiai, neaišku ir dėl lietuviško darželio Suvalkuose atidarymo. Konkretesnės informacijos laukia abipus sienos dirbantys įvairių profesijų atstovai.

Likus dviem dienoms iki Baltarusijos prezidento rinkimų, į Astravo jėgainės pirmąjį reaktorių šiandien pradėtas krauti branduolinis kuras. Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pabrėžia, kad Baltarusija aplaidžiai žiūrėdama į saugumo klausimus elgiasi neatsakingai ir kelia grėsmę tiek savo, tiek kaimyninių šalių saugumui, nes iki šiol nėra įgyvendintos tarptautinių institucijų ir nepriklausomų ekspertų rekomendacijos branduolinei saugai užtikrinti. Lietuva Baltarusijai įteikė branduolinio kuro pakrovimo pradžią smerkiančią notą.

Teismas Baltarusijoje 10 d. areštu nubaudė 2 didžėjus, kurie vakar per oficialų renginį nukrypo nuo programos ir paleido Viktoro Cojaus dainą apie pokyčius. Valdžiai uždraudus opozicijai prieš rinkimus rengti mitingus, tūkstančiai žmonių susirinko į provyriausybinį koncertą, per kurį reikalavo prezidento Aliaksandro Lukašenkos trauktis.

Didėjant koronaviruso atvejų šuoliui, Europos šalys imasi priemonių, kaip stabdyti viruso plitimą, bet kartu išvengti naujo karantino.

Besileisdamas Indijos Kolkatos tarptautiniame oro uoste nuo tako nuslydo keleivinis „Air India Express“ lėktuvas, kuriuo skrido 191 žmogus. Iš Dubajaus atskridęs lėktuvas leidosi per smarkią liūtį ir nuslydęs nuo tako perlūžo į dvi dalis. Policija sako, kad mažiausiai 14 žmonių žuvo, įskaitant pilotą, dar bent 89 sužeisti, iš jų 15 – sunkiai. Gelbėjimo operacija tebevyksta.

Vilniuje, Architektų gatvėje, iš daugiabučio namo 15 aukšto nukrito nulūžęs balkonas. Laimei, niekas nukentėjo.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro darbuotoja, tyrusi, kaip sovietmečiu buvo kurpiamos bylos, kad nuteistų jau ištremtus žmones, rado Lietuvos prezidento Aleksandro Stulginskio dienoraštį, rašytą 1941-aisiais Krasnojarsko pataisos darbų lageryje. Jis vėliau pateiktas kaip A. Stulginskio „kontrrevoliucinės“ veiklos įrodymas.

Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje vainikuotas 56-ojo Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatas – poetas, eseistas, fotografas Alis Balbierius. Jam įteikta ir Kauno miesto savivaldybės Maironio premija. Alis Balbierius laureatu tapo už eilėraščių knygą „Ekvilibriumas“.

Su vertimu į gestų k.

Ved. Ignas Andriukevičius.