Panorama. Libano premjeras po kelių dienų protestų paskelbė apie vyriausybės atsistatydinimą (su vertimu į gestų k.)

Baltarusijos režimo priešininkai šį vakarą renkasi į naują mitingą, o rytoj skelbia visuotinį streiką. Aliaksandras Lukašenka sako, kad jie valdomi iš užsienio. Protestai vyko 33 miestuose, per susidorojimą 9 dešimtys sužeista, o sulaikyta per 3 tūkst.

Lietuvos ir Lenkijos prezidentai paragino Baltarusijos valdžią nenaudoti jėgos prieš protestuotojus, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad vakarykščių rinkimų negalima vadinti demokratiniais, ir jei jėgos naudojimas tęsis, teks grįžti prie sankcijų klausimo, nors, pasak L. Linkevičiaus, sankcijų kalba su kaimynais kalbėti nesinori.

Europos Sąjunga, NATO ir atskiros Vakarų Europos sostinės ragina Baltarusiją sąžiningai skaičiuoti balsus ir nenaudoti jėgos, bet ir svarsto sankcijų grąžinimą.

Apie tai, kas vyksta Baltarusijoje, bus kalbama ir „Dienos temoje“ 21.00 val.

Koronavirusas plinta kultūros įstaigose – po du naujus atvejus patvirtinta Operos ir baleto teatre ir Kauno valstybinėje filharmonijoje. Iš viso šalyje per praėjusią parą patvirtinta 13 naujų koronaviruso atvejų. Virusui nesitraukiant, įsigaliojo nauji ribojimai – grįžus iš kaimyninės Lenkijos privaloma dvi savaites izoliuotis, dėl to keliaujančiųjų, pasak pasieniečių, gerokai sumažėjo. Vyriausybės COVID-19 valdymo komitetas skelbia, kad šįkart su virusu bus bandoma kovoti nestabdant ekonomikos.

Poilsiautojų maudynes Klaipėdoje antrą diena trikdo vakar uoste pasirodę teršalai. Pasak poilsiautojų, dyzelinio kvapą turinti medžiaga pasklido nuo Smiltynės iki pat Girulių. Dar neaišku, kas teršėjas ir kokia medžiaga pasklido uoste ir jūroje.

Šalyje toliau dalijamos jodo tabletės gyventojams. Vilniaus miesto savivaldybė dar šią savaitę ruošėsi juos aprūpinti, tačiau susikirto su Sveikatos apsaugos ministerija. Ši neleidžia miestui dalyti tablečių per vaistines, nes tai pažeidžia Farmacijos įstatymą. Miesto valdžia laikosi savo – esą tai vienintelis tinkamas būdas išdalyti tabletes tokio dydžio mieste.

Vienas iš garsiausių Honkongo žiniasklaidos magnatų šiandien suimtas pagal prieš mėnesį įsigaliojusį Kinijos įstatymą dėl saugumo, sulaukusį aštrios kritikos pasaulyje. Jimmy Lai, seniai remiantis demokratiją Kinijai priklausančioje teritorijoje, su antrankiais išvestas iš redakcijos.

Skaičiuojama, kad iš viso Vilniuje gali būti apie pora tūkstančių avarinės būklės balkonų. Tačiau tik po tragedija vos nesibaigusios kelias tonas svėrusios balkono dalies griūties Lazdynuose, savivaldybė planuoja namų administratorius įpareigoti atlikti neeilines apžiūras, jei reikės - ir ekspertizes.

Profesorė Raminta Lampsatytė pristato vaikams ir paaugliams skirtą knygą apie tarpukario primadoną Marijoną Rakauskaitę. Autorė sako, viskas šioje knygoje tikra – ir meilės istorijos, ir primadonos svajonės.

Ved. Marijus Žiedas.

Su vertimu į gestų kalbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau