Panorama. Jungtinės Tautos: per 3 mėn Libanui reikės 117 mln. eurų paramos (su vertimu į gestų k.)

Baltarusijoje – balsavimas, klastojimai, represijos. Aliaksandras Lukašenka žada neleisti opozicijos kandidatei pasiekti tikslų ir padėčiai tapti nevaldomai. Jam tai didžiausias iššūkis per 26 metų valdymą, ir žmonės atvirai balsavo su Svetlanos Tichanovskajos simboliais. Ji praleido naktį slapstydamasi, jos štabo vadovė ir dar aštuoni komandos nariai sulaikyti, viena iš dviejų bendražygių pabėgo į Maskvą.

Lėšų trūkumas stabdo sienų modernizavimą. Planus dar šiemet atsisakyti sovietinės ginkluotės ir spartinti pasienio modernizavimą sutrukdė koronaviruso pandemija. Nors Baltarusijos atominė jau pradeda veikti, pirmieji į galimą incidentą turėsiantys reaguoti pasieniečiai dar neturi ir nuo radiacijos apsaugančių priemonių.

Teršalai Baltijos jūroje. Klaipėdos uoste šįryt išsiliejusiems naftos produktų teršalams pasiekus paplūdimius poilsiautojams rekomenduota nesimaudyti Baltijos jūroje. Paplūdimiuose buvo iškeltos raudonos vėliavos.

Plastiko mokestis. Europos Sąjungos šalys nuo kitų metų į Bendrijos biudžetą pradės mokėti įnašus už neperdirbtas plastiko pakuotes. Lietuvai teks susimokėti 17 milijonų eurų, bet Aplinkos ministerija sako, kad nei iš gyventojų, nei iš verslo ši suma nebus atsiimama.

Libanui – pasaulio paramos konferencija. Pasaulio lyderiai šią popietę vaizdo konferencijoje žadėjo finansinę paramą Libanui po galingo sprogimo, dėl kurio šalis neteks ketvirtadalio bendrojo vidaus produkto. Prancūzijos prezidento surengtame forume dalyvavo JAV prezidentas ir kitų didžiųjų šalių lyderiai. Jungtinės Tautos sako, kad per tris mėnesius reikės 117 milijonų dolerių.

Lenkijoje – protestai už LGBT teises. Tūkstančiai žmonių Varšuvoje protestavo prieš vyriausybės požiūrį į homoseksualus ir reikalavo paleisti įkalintą aktyvistę. Protestuotojai skandavo, kad visų kitaip manančių valdžia neuždarys. Mitingai vyko ir dar keliuose miestuose.

Iš miesto – į kaimą. Vis daugiau jaunuolių miestus iškeičia į kaimus. Atsisakę didmiesčiuose siūlomų perspektyvių darbų, ne tik persikelia gyventi į atokias vietoves, bet ir įkuria ūkius. Specialistai sako, kad jauni žmonės tokius pokyčius renkasi, nes pradėti verslą mieste kur kas sudėtingiau nei kaime.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau