Žinios. Baltarusijos žiniasklaida praneša: Astravo atominė elektrinė paleista bus dar šią savaitę

Beirutą vakar supurtę du galingi sprogimai nusinešė mažiausiai 78 žmonių gyvybes, dar maždaug 4 tūkst. miesto gyventojų sužeisti. Sprogo uosto teritorijoje esantis sandėlis, kuriame 6 m. laikyta beveik 3 tūkst. tonų amonio nitrato. Incidento priežastys – vis dar tiriamos.

Baltarusijos naujienų agentūra „Belta“ skelbia, kad Astravo atominės elektrinės pirmasis reaktorius bus paleistas artimiausiomis dienomis. Teigiama, kad įranga jau išbandyta, darbuotojai apmokyti, kaip pakrauti branduolinį kurą į reaktorių. Iš viso bus patalpintos 163 branduolinio kuro kasetės.

Baltarusijai žadant šią savaitę paleisti pirmąjį Astravo atominės jėgainės reaktorių, Lietuvos pasiruošimą šiandien vertins Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas. Uždarame posėdyje parlamentarai aiškinsis, kaip valstybė pasirengusi reaguoti į galimas branduolines ar radiologines avarijas.

Prezidentas Gitanas Nausėda su ekonomikos ir inovacijų ministru Rimantu Sinkevičiumi šiandien aptars nacionalinio plėtros banko steigimą. Susitikime taip pat planuojama kalbėti apie saugų valstybės duomenų ir registrų valdymą.

Šiandien abiturientai sužinos likusius brandos egzaminų rezultatus.

Australijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų kariai išgelbėjo tris jūreivius, įstrigusius nedidelėje Pikeloto saloje Ramiojo vandenyno vakaruose. Kariniu sraigtasparniu skridusių pareigūnų dėmesį atkreipė paplūdimyje ant smėlio sudėliotas SOS ženklas.

Orai. Sportas.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau