Žinios. Į Filipinus grįžo karantinas: 27 mln. žmonių iš namų galės išeiti tik pirkti maisto ir mankštintis

Prezidentas su atsakingų institucijų atstovais aptars COVID-19 viešuosius pirkimus. Gitanas Nausėda susitinka su Viešųjų pirkimų tarnybos, Valstybės kontrolės ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovais. Tyrimą dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo atliekantys pareigūnai vakar paskelbė, kad įtarimai pareikšti Sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei. Ji netrukus pranešė, kad traukiasi iš pareigų. Šioje byloje iš viso įtarimai pareikšti šešiems asmenims.

Baltarusijos prezidentas šį rytą sakys metinę kalbą, kuri buvo planuojama vakar, bet atidėjimo priežastis – taip ir nepaaiškinta. Per šalį ritasi nematyta protestų banga, vienintelė registruota opozicijos kandidatė didžiulius mitingus renka net mažuose miesteliuose. Tuo metu sulaikytų Rusijos samdinių istorija darosi vis labiau miglota, Rusija vis griežčiau reikalauja paleisti savo piliečius, bet Aliaksandras Lukašenka nurodė informaciją apie juos perduoti Ukrainai, kuri turi savų sąskaitų su kariavusiais Donbase.

Filipinuose nuo šio ryto karantinas vėl taikomas daugiau kaip 27 mln. žmonių – ketvirtadaliui gyventojų. Sostinėje Maniloje ir penkiose aplinkinėse provincijose nuo šiandien dviem savaitėms stabdomas visuomeninis transportas, o iš namų policija leis išeiti tik pirkti maisto ar mankštintis.

Ispanai kritikos banga sutiko į korupcijos skandalą įsivėlusio buvusio karaliaus Juano Carloso I žinią, kad jis išvyksta iš šalies ir gyvens tremtyje. 82-ejų monarchas pranešė sūnui, kad gyvens tremtyje, kai teismas pradėjo tyrimą dėl kaltinimų, kad jis gavo 100 mln. dolerių iš Saudo Arabijos.

Orai.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau