Žinios. Kinijoje siaučia galingas taifūnas: evakuojami gyventojai, sustabdyta dalis keltų ir traukinių maršrutų

Prezidentas su atsakingų institucijų atstovais aptars COVID-19 viešuosius pirkimus. Gitanas Nausėda susitinka su Viešųjų pirkimų tarnybos, Valstybės kontrolės ir Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovais. Tyrimą dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo atliekantys pareigūnai vakar paskelbė, kad įtarimai pareikšti Sveikatos apsaugos viceministrei Linai Jaruševičienei. Ji netrukus pranešė, kad traukiasi iš pareigų. Šioje byloje iš viso įtarimai pareikšti šešiems asmenims.

Baltarusijos prezidentas šį rytą sakys metinę kalbą, kuri buvo planuojama vakar, bet atidėjimo priežastis – taip ir nepaaiškinta. Per šalį ritasi nematyta protestų banga, vienintelė registruota opozicijos kandidatė didžiulius mitingus renka net mažuose miesteliuose. Tuo metu sulaikytų Rusijos samdinių istorija darosi vis labiau miglota, Rusija vis griežčiau reikalauja paleisti savo piliečius, bet Aliaksandras Lukašenka nurodė informaciją apie juos perduoti Ukrainai, kuri turi savų sąskaitų su kariavusiais Donbase.

Vilniaus apygardos teismas pradės nagrinėti buvusio Lietuvos apeliacinio teismo teisėjo Valdimaro Bavėjano ieškinį dėl atleidimo.

Pagal investicijas į dirbtinio intelekto sritį, Europa nuo Jungtinių Amerikos Valstijų atsilieka 4 kartus, o nuo Kinijos – 2 kartus. Siekdama mažinti atotrūkį, Europos Komisija šiemet pristatė dirbtinio intelekto Baltąją knygą – dokumentą, kuriame surašytos siūlomos dirbtinio intelekto plėtros ir reguliavimo gairės.

Taifūnas į Kinijos rytinės pakrantės rajonus, įskaitant finansų centrą Šanchajų, atnešė stiprius vėjus ir liūtis. Šalies meteorologinis centras praneša, kad audros centre vėjo greitis siekė apie 137 km/h. Taifūnas slinko į šiaurę maždaug 25 km/h greičiu ir turėjo palaipsniui pasukti šiaurės rytų kryptimi, o rytoj vėl pasitraukti į jūrą ir pradėti judėti Korėjos pusiasalio link.

Orai. Sportas.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau