captcha

Jūsų klausimas priimtas

Atspindžiai. Paveldo kolekcija. - 2018.01.02 Unikalios, rotondinės formos bažnytėlė Kalvių kaime, Kaišiadorių rajone. Ir apie Trakų Vokės grafų Tiškevičių likimus.

2018-01-02 18:57
3753
Įvertinimas: 0
  

Kaišiadorių rajonas, Kalvių kaimas. Ežero rytiniame pakraštyje, ant kalvelės - rotondinė bažnytėlė. Apskritos formos bažnyčių Lietuvoje yra tik dvi, viena iš jų - Sudervėje, antroji - Kalviuose.
Kalvių kaimas kadaise priklausė didikams Pacams. Aplankome ir dvarvietę, tiksliau išlikusius ūkinius statinius: akmens mūro svirną ir šiek tiek perstatytą kumetyną, kuriame ir šiandien yra gyvenama. Aštuoniolikto amžiaus viduryje LDK raštininkas, didikas Antanas Mykolas Pacas Kalviuose pastato pirmąją bažnyčią, kuri buvusi medinė, dengta gontais, deja, sudegė. Naują, mūrinę bažnytėlę stato Juzefą Pacaitę vedęs Breslaujos, o vėliau ir Lietuvos vėliavininkas Tomas Vavžeckis. Bažnytėlė ne kartą degė, tačiau negandas atlaikė išorės sienų tinkas, išpuoštas smulkiais lauko granito akmenėliais. Bažnyčios kupolą vainikuoja vadinamasis žibintas. Frontoną puošia šventojo Antano Paduviečio skulptūra. Į klasicistinio stiliaus rotondinę bažnytėlę įeiname pro Romos didybę primenančias kolonas. Kalvių bažnytėlė - viena iš seniausių Kaišiadorių rajone.

Ir apie Trakų Vokės grafų Tiškevičių likimus - interviu su lenkų istorike Liliana Narkowizc, kuri neseniai pristatė knygą "Trakų Vokės istorijos eskizai", tai jau trečioji jos knyga, išleista Lietuvoje.

Įrašas sėkmingai įdėtas į grojaraštį!

Šis įrašas jau yra jūsų grojaraštyje!

Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...